НОВИНИ

02.09.2011 | Януковича є ким замінити і без Тимошенко (світова преса)
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Впливові західні видання вже не виключають нового судового процесу між Росією та Україною в Стокгольмському чи ще якомусь міжнародному арбітражному суді. Експерти наголошують, що реальність газових претензій України до Москви цілком обґрунтована і вже є прецеденти перегляду цін на російський газ для грецьких та німецьких споживачів. Відомі на заході аналітики, котрі є фахівцями з питань Росії та України, вважають, що нинішній Президент України Віктор Янукович не зможе судом і ув’язненням Юлії Тимошенко якось применшити небезпеку втрати посади на виборах 2015 року, бо є чимало кандидатів на виборче усунення Януковича від влади.


Лондонська «Файненшел Таймз» вважає, що «Україна може заперечити ціну на російський газ у суді». Це може статися, якщо Київ не зможе домовитися про «чесну ціну» у найближчі тижні. Про це заявив британській газеті неназваний представник українського уряду. Коментарі з Києва, як наголошують коментатори «Файненшел Таймз» Роман Олеарчик та Ніл Баклі, «посилюють тиск на російського газового монополіста, котрий уже має труднощі з деякими з європейських покупців блакитного палива щодо цінової формули, яка прив’язує ціну на газ у довготривалих контрактах до цін на нафту і нафтопродукти». Тут також наголошено, що ці ціни сильно відрізняються від спотових цін на газ, котрі зараз є на європейських біржах.
 
В українському уряді не виключають, як інформує лондонська газета, що вже у жовтні, у разі невдалих переговорів із Москвою, Київ звернеться з позовом на «Газпром» до міжнародного арбітражу.
 
«Файненшел Таймз» інформує, що цього тижня грецька газова корпорація DEPA заявила про досягнення знижки на ціну транспортованого з Росії блакитного палива. Перед цим вела справу проти «Газпрому» німецька компанія E.ON Ruhrgas, котра заперечила прив’язку контрактів на постачання газу до нафтових цін. Німецькі, італійські компанії прагнуть досягнути наближення цін на російський газ до спотових. У статті Олеарчика і Баклі наголошено, що «Москва з усіх сил намагається втримати Україну у сфері свого впливу», тому й використовує ціну на газ для отримання стратегічних поступок з боку України на свою користь.
 
Відомий американський професор політології, виходець із колишнього СРСР Александер Мотиль пише на сторінках World Affairs, що навіть члени Партії регіонів, правлячої в Києві партії на чолі з нинішнім Президентом України Віктором Януковичем, «не вірять у рожевий сценарій» безальтернативності їхнього лідера на президентських виборах 2015 року. Сам же професор Мотиль вважає, що навіть у разі ув’язнення головного політичного суперника Януковича Юлії Тимошенко і позбавлення її права балотуватися все ж є кілька знакових політичних постатей української опозиції, котрі будуть здатні виграти вибори Президента України у 2015 році. Американський аналітик називає, зокрема, Арсенія Яценюка, який отримав майже 7 відсотків на виборах 2010 року і, за останніми опитуваннями, може стати серйозним конкурентом нинішнього господаря Банкової у Києві.
 
«А чому не Віталій Кличко, 40-річний чемпіон світу з боксу в надважкій категорії?»,  – запитує Александер Мотиль і додає, що окрім досвіду політичної боротьби, Кличко дуже популярний у світі. «До того ж, жодний головоріз-регіонал, – на думку Мотиля, – не посмів би кинути виклик Кличку чи його кулакам». Але своїм фаворитом у можливому протистоянні з Віктором Яннуковичем Мотиль все ж називає тут 36-річну Наталію Королевську, союзницю Тимошенко з Луганська. Мотиль вважає Королевську «шикарною,чіткою, харизматичним російськомовним оратором, котра розуміє необхідність для України своєї економіки, культури і мови». Окрім того, Королевську не можна звинуватити , що вона «антиросійська», зауважує професор зі США,  резюмуючи: «Можна легко уявити її на місці Тимошенко, після Тимошенко, та слідування за нею більшої частини прихильників Юлії». Всі названі кандидати молоді, як зауважує Мотиль, і здатні змінити політику України, і хоча «Тимошенко буде бажати стати головною постаттю, але й інші, хто знає, також можуть вирішити, що вони мають можливості досягнути більшого від співпраці та об’єднання їхніх талантів, щоб спробувати вибити Януковича із місця, яке він зайняв».
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4844. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект