НОВИНИ

06.09.2011 | Афганці хвилюються за майбутнє країни після виведення військ НАТО
За матеріалами - Голосу Америки

Американці готуються до десятої річниці вшанування пам’яті загиблих під час терактів 11-го вересня, які назавжди змінили устрій життя в країні. Корінних змін у результаті атак зазнала і країна на іншому боці планети – Афганістан. Незабаром після терактів, війська США увійшли в цю країну у пошуках організатора атак, Осами Бін Ладена, лідера Аль-Кайди – угруповання, яке знайшло безпечний притулок в Афганістані за режиму Талібан. Майже десять років опісля, Афганістан залишається нестабільною країною, хоча зазнав чимало позитивних змін. Щоправда, самі афганці побоюються, що після виходу коаліційних сил НАТО, позитивні надбання зійдуть нанівець.


Мохамед Ясен Джан з родиною повернувся в Афганістан з Ірану 10 років тому, після повалення режиму Талібану. Тоді він думав, що в Афганістані нарешті настане мир:


«Коли ми були біженцями, до нас не ставились як до людей. З часу як ми повернулись у Кабул, безпека покращилась. Ми можемо заробити на шматок хліба. Ми щасливі і сподіваємося, що Афганістан стане більш безпечним і ми матимемо краще життя».


Доньки Мохамеда зараз ходять у школу, що було заборонено під час авторитарного правління Талібану. Країна демократичним шляхом обрала уряд. Коаліційні війська обороняють значну частину території країни. Однак багато проблем залишаються невирішеними.


Талібан все ще становить загрозу. Значна частина населення живе за межею бідності, в країні процвітає корупція та нелегальне вирощування маку на опіум. Афганістан багатий на корисні копалини, однак потрібні роки, аби країна почала отримувати прибутки від їх видобутку.


Член афганського парламенту Фавзаі Куфі каже, якщо НАТО виведе свої війська передчасно, Талібан знову може захопити владу, як це сталося у 1989-му році після закінчення війни з Радянським Союзом:


«Ми занепокоєні тим, що виведення коаліційних військ без встановлення стабільності, може призвести до ще гіршої ситуації, аніж у 1992-му році. І якщо погіршиться безпека і Талібан повернеться до влади, наслідки будуть негативними не лише для нас, жінок, чи афганського народу, але й для Заходу також».


Коаліційні сили вже покидають країну. США планують вивести усі свої війська до 2014-го року. Зараз триває тренування Афганської національної армії, яка повинна перебрати контроль над країною. Також ведуться мирні переговори з окремими  представниками Талібану.


А Мохамед Ясен Джан тим часом сподівається, що Афганістан стане кращим місцем для життя:


«Якщо в Афганістані буде відновлено мир, наші діти зможуть ходити до школи, здобувати освіту і служити своїй країні. Але якщо після того як США покинуть країну ситуація погіршиться, нам знову доведеться мігрувати. Ми продамо все що маємо і виїдемо з країни».


А це означає, що його мрія про краще майбутнє на Батьківщині може ніколи не здійснитися.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект