НОВИНИ

07.09.2011 | Представника українського МЗС у Берліні попередили про «підводні камені» у відносинах ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Павло Клімкін запевнив учасників дискусії, організованої фондом Бертельсманна, що цього року ЄС і Україна підпишуть  угоду про Асоціацію та зону вільної торгівлі і закликав Євросоюз більше допомагати Києву. За словами представника українського МЗС, Україна активно реформує законодавство, аби прибрати всі перешкоди на шляху підписання угод з ЄС. У відповідь німецькі експерти зауважили, що "підводні камені", які Україна доки не квапиться прибирати зі своєї дороги, можуть привести до перенесення підписання угод. Йдеться, вочевидь, і про кримінальне переслідування лідерів опозиції. З німецького боку пролунала критика з приводу фактичного застою в реформуванні системи юстиції, без чого інтеграція України в ЄС неможлива. Про це говорили, наприклад, экс - посол ФРН в Україні Дітмар Штюдеманн і дипломат Ганс-Ґеорґ Вік. І хоча згадування імені Юлії Тимошенко всі ретельно уникали, було зрозуміло, що, критикуючи правосуддя, мають на увазі саме цю справу.


Пасивність Києва


Як відзначили деякі учасники, Україна на якомусь етапі стала втрачати привабливість для німецького бізнесу. Причина криється не лише в законодавстві, але і «в пасивності самих українців». «Бізнес в Україні чекає доки Європа дасть гроші, створить умови для торгівлі, проте зі свого боку ініціативи практично не проявляє», - заявив голова Німецько-українського форуму Дітер Штайнеке. Критикували Київ і через загострення у відносинах з Москвою. Учасники застерегли, що актуальні проблеми з україно-російськими газовими контрактами можуть призвести до нової енергетичної кризи в Європі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект