НОВИНИ

13.09.2011 | Чи можна одночасно врятувати договір з ЄС і засудити Тимошенко (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Києві відклали судовий процес над Юлією Тимошенко. Чи не стоїть за цим спроба відпустити колишнього прем’єра на волю без покарання, щоб урятувати Договір про асоціацію з Європейським Союзом – під цим кутом розглядають останні події в Києві оглядачі низки європейських газет. Зокрема, німецькі вважають, що заради договору з ЄС у Києві можуть піти на поступки.


Що стоїть за оголошеною перервою в судовому процесі над Юлією Тимошенко? Популярне польське видання Rzeczpospolita допускає варіант «меча і пряника» – покарати і помилувати. Ближчим часом знатимемо, чим закінчиться судовий процес над Юлією Тимошенко. Ймовірно, це буде амністія, яка може водночас задобрити і Брюссель, і Москву. Свобода для Тимошенко, пише видання, була б демонстрацією, що влада в Україні готова йти на поступки, однак це було б проявом її слабкості. Один із варіантів, які розглядаються в оточенні Януковича, є засудити колишнього прем’єра, щоб потім її помилувати. Тобто, одним пострілом у дві цілі: «Захід перестане критикувати, а лідер опозиції не зможе включитись у майбутні парламентські вибори». Якщо ж Україна не прислухається до критики західноєвропейських лідерів, «Європейський Союз може відступити від політичної інтеграції з Україною, підписуючи з Києвом тільки тимчасову угоду про створення зони вільної торгівлі,  а такий сценарій Вікторові Януковичу на руку», – наголошує польське видання. Адже українські олігархи дістали б доступ на ринки Європи, не беручи при цьому на себе зобов’язань дотримуватись європейських демократичних правил і цінностей.
 
І німецький щоденний Frankfuter Allgemeine Zeitung звертає увагу на спроби Києва врятувати договір із Європейським Союзом. Засудити чи помилувати Юлію Тимошенко – знову Київ на роздоріжжі, і влада в Україні хотіла б розділити договір із ЄС на дві частини. З першою – про зону вільної торгівлі – не мало б бути проблем із Європейським парламентом, до того ж, наголошує німецький щоденник, цей договір «обіцяє деяким друзям Януковича непогані вигоди у бізнесі». Складніше з «політичною» частиною договору: вона вимагає від української влади дотримання європейських демократичних прав і свобод. Зрозуміло, що саме з цим у Європейському парламенті можуть постати проблеми.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект