НОВИНИ

07.10.2011 | Привид Греції в Італії
Джерело - Радіо "німецька хвиля"

Авторитетне рейтингове агентство Moodys напередодні знизило рейтинг Італії до А2.  Таким чином ця третя завбільшки економіка з-поміж  країн єврозони, що належить до «великої вісімки», має таку саму оцінку, як, скажімо, Мальта. Гірший рейтинг у єврозоні тільки в Ірландії, Португалії та Греції. І прогноз – негативний. Італійські експерти зауважують, що такий розвиток подій був очікуваним, але навіть вони не припускали, що все станеться так швидко.


Італійський уряд теж не був заскочений зненацька пониженням рейтингу. Тамтешні урядовці запевняють, що все в порядку. «Ми продовжуємо працювати над тим, щоб досягти цілі зі зменшення бюджетного дефіциту, про які домовлено з Єврокомісією», - заявив італійський прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі.


Нульове зростання


Цього тижня італійський міністр фінансів Джуліо Тремонті як міг, заспокоював своїх європейських колег: «Наш пріоритет – навести лад у бюджеті. Пакет заходів заощадження розрахований на те, що головний кошторис країни буде збалансованим навіть якщо не спостерігатиметься економічного зростання. Це нам навіть Міжнародний валютний фонд підтвердив».


«Навіть якщо  немає ніякого зростання економіки...» Джуліо Тремонті міг би й не вживати слово «якщо», адже ні про яке зростання справді не йдеться. У прогнозах на третій і четвертий квартали зафіксовано показник зростання на рівні 0,0%. Цей факт теж справив свій вплив на негативну оцінку рейтингового агентства. На переконання Емми Марцегагліа, - голови об'єднання підприємців «Сonfindustria», відповідальність за стагнацію в Італії лежить на прем’єр-міністрові Сильвіо Берлусконі. «Знову завдяки цьому зниженню рейтингу чітко зрозуміло, що економічна політика є неповороткою, а політична ситуація загалом непевною», - каже Марцегагліа.


Італійський песимізм


Віру італійців у спроможність уряду ефективно долати кризу підірвано. Міністр фінансів Тремонті навіть промовив слова про проведення дострокових виборів, які однак пізніше пояснив як жарт. Між Тремонті та Берлусконі вже упродовж тижнів точаться суперечки стосовно подальшого урядового курсу. Навіть помірковані опозиційні політики на кшталт лідера партії центристів UDC, П'єра Фердінандо Казіні, вимагають нині радикальних дій і проведення дострокових виборів.


«Це драматичний час, привид Греції стоїть у нас перед очима, і незважаючи на це, немає жодної відповідальності у тих, хто продовжує вірити, що  все може продовжуватися так само, як і раніше. Політика повністю паралізована», - емоційно заявляє Казіні.


Міжнародний валютний фонд теж підтвердив оцінку рейтингового агентства, підбивши свої підсумки: протягом  останніх двадцяти років показники зростання італійської економіки були радше такими, що розчаровують. У звіті МВФ також ідеться і про стагнацію реформ, занадто складну податкову систему та низьку продуктивність праці в Італії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект