НОВИНИ

18.10.2011 | Путін: усі хочуть газ "на халяву"
Джерело - УНІАН

Прем`єр-міністр Росії Володимир Путін вважає, що ЄС за допомогою «Третього енергетичного пакету» хоче отримати зниження ціни газу і зміну ціноутворення.


Про це він заявив в інтерв`ю федеральним телеканалам.


За його словами, покупці російського газу хочуть знизити його ціну.


«Я про це говорив багато разів публічно: всі, хто продають товар, хочуть продати якнайдорожче, а всі, хто купує, хочуть отримати його дешевше, а краще взагалі «на халяву», як у народі кажуть, задарма. Задарма, звісно, ніхто віддавати нічого не буде, але хочуть подешевше», - сказав В. Путін.


За його словами, для цього в односторонньому порядку прийнято рішення запровадити норми «Третього енергетичного пакету». Причому, в абсолютно безпрецедентному порядку надають йому зворотну силу, що в сучасному цивілізованому світі взагалі неприпустимо, вважає російський прем`єр.


«Ми вважаємо, що мета тут одна – знизити вартість товару, відірвати цілком ринковий спосіб ціноутворення, а він у нас сьогодні зав`язаний на ціну на нафту», - зазначив В.ПУТІН.


Він заявив, що вважає такий підхід недалекоглядним тому, що у випадку падіння ціни на газ «Газпром» буде нести збитки, а покупці отримуватимуть преференції.


За словами В.ПУТІНА, зараз Росії пропонують увести в газовий бізнес третю сторону.


«Тобто, на кордон наш газ прийшов в західноєвропейські країни, нам кажуть: продайте його на біржі третій особі, юридичній, вона купить і потім далі буде продавати. Але це, знаєте, може до чого привести? Просто хтось буде отримувати додаткову маржу. Зовсім необов`язково, що ціна піде вниз», - сказав він.


Також, заявив В.ПУТІН, «Третій енергетичний пакет» передбачає розділення власника газопровідних систем трубопровідного транспорту і власника самого газу.


«От віддайте трубопровідні системи! І вже у деяких прибалтійських країнах національний уряд ставить так питання і намагається відібрати у нас, у наших німецьких партнерів те, що нам належить, по праву належить, за законом, куплено все за гроші. До чого це може призвести в газовій сфері? Коли немає структури, яка володіє продуктом, видобуває його, а потім продає, коли вона відокремлена від транспорту, то може виникнути ситуація деградації транспортної системи, тому що сама транспортна система, як правило, збиткова в сучасному світі, або тоді потрібно буде різко «задирати» тарифи за прокачування, і це зрештою призведе не до падіння ціни для кінцевого споживача, а навпаки, до її збільшення або деградації», - сказав він.


При цьому В.ПУТІН вважає, що для зниження ціни газу для країн ЄС треба прибрати посередників і допустити «Газпром» до продажу газу кінцевим покупцям.


Довідка УНІАН. «Третій енергетичний пакет», запропонований Єврокомісією ще у 2007 році, описує нові правила гри на європейському газовому ринку. Документ, зокрема, передбачає, що компанії - продавці газу і електрики не повинні володіти транспортними мережами, оскільки це призводить до штучного підвищення цін.


Окремо в документі прописано, що ці правила мають застосовуватися не тільки до європейських компаній, але й до фірм із третіх країн, що працюють в ЄС.


У «Третьому енергетичному пакеті» також наголошується, що влада кожної європейської країни може відмовити компанії у праві входження на її внутрішній ринок у двох випадках: якщо компанія не відповідає вимогам розподілу видобутку і транспорту або якщо її поява на ринку може загрожувати енергобезпеці членів ЄС.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 933. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект