НОВИНИ

31.10.2011 | Франція - четвертий світовий експортер зброї
За матеріалами - Євроатлантика, УКРІНФОРМ

Франція стала четвертим світовим експортером зброї у 2010-2011 рр. Обсяги французького експорту в оборонному секторі становили 5,12 млрд євро, або 37 % від аналогічного показника 2009 року (8,16 млрд євро). Французька Республіка поступилася лише таким світовим експортерам, як США (53,7% ринку), Велика Британія (12,5) та Росія (8,2%).



"Незважаючи на економічну депресію, пов'язану зі світовою фінансовою кризою, рівень французького експорту у 2010 році залишився на рівні вищому, ніж у 2004-2005 роках", - заявив під час прес-конференції заступник офіційного представника міністерства оборони Франції генерал Філіп Понтьє.


Обсяги продажів послуг та товарів французького виробництва у оборонному сегменті досягли рівня 2006-2007 років після спаду у 1990-х роках. За словами генерала Ф.Понтьє, згідно зі щорічною парламентською доповіддю, найближчими роками Париж має намір посилити присутність на світових ринках озброєнь від 6 % загальних обсягів продажу. Основними споживачами французької продукції оборонного значення у 2010 році стали Саудівська Аравія, Індія та Малайзія. Загалом регіон Близького Сходу залишається пріоритетним для експорту, впевнено утримуючи 27% поставок. За ним ідуть Латинська Америка - 25%, Азія - 18%, Європа - 17%.


Говорячи про перспективи, генерал Ф.Понтьє заявив, що 2011-2012 роки стануть "ключовими, серйозні контракти перебувають на стадії переговорів". Зокрема, йдеться про купівлю Бразилією 36 та ОАЕ 60 винищувачів Rafal виробництва компанії Dassault Aviation. Франція також готує до продажу вертольоти Tigre та NH-90, підводний човен Scorpene та фрегат FREMM. Експорт становить близько третини обігу французького ВПК.


Офіційний представник МЗС Франції Бернар Валеро заявив, що з початку "арабських революцій" у кінці 2010 - на початку 2011 років Франція обмежила продаж зброї. "ВТС із Сирією та Єменом заморожені через протистояння влади та населення", - сказав він. Водночас низка неурядових організацій Франції, зокрема, Oxfam France, CCFD-Terre Solidaire et Amnesty International France, відзначає, що у цій сфері "уряд працює за непрозорими схемами". "Попри те, що більшість зброї західного виробництва була використана для придушення повстань, Франція досі не переглянула офіційну політику щодо експорту зброї до країн Північної Африки та Близького Сходу", - йдеться у спільній заяві організацій.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5003. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект