НОВИНИ

02.11.2011 | Берлін і Париж домовилися про кризову зустріч щодо Греції
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Наміри Греції провести референдум щодо рішень саміту ЄС і пов'язаних з ними зобов'язань з заощаджень призвели до нервового настрою на фінансових ринках у всьому світі. Курси акцій відреагували падінням, єдина європейська валюта опинилася під тиском. Для Євросоюзу плани Афін щодо референдуму стали повною несподіванкою. Голова єврогрупи, прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер повідомив, що керівник грецького уряду Гіоргос Папандреу не узгодив своє рішення зі своїми колегами з інших 16 країн єврозони.


Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей  і голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявили, що «беруть до відома» рішення Греції. У спільній заяві цих двох європейських політиків наголошується, що рішення саміту ЄС надати Афінам нову фінансову підтримку, списати половину боргу та вимагати від Греції подальших заходів заощадження  - це  «найкраще для Греції». І Герман ван Ромпей, і Жозе Мануель Баррозу провели у вівторок телефонні переговори з  грецьким прем’єром Папандреу.„Ми віримо, що Греція виконає свої зобов’язання стосовно єврозони та міжнародної спільноти», - йдеться в документі.


Кризова зустріч


Канцлер ФРН Ангела Меркель і французький президент Ніколя Саркозі вже домовилися провести кризову зустріч стосовно Греції у середу в Каннах, напередодні саміту 20 провідних розвинутих індустріальних країн і держав, економіки яких стрімко розвиваються. У консультаціях у Франції у середу також братимуть участь представники європейських інституцій, Міжнародного валютного фонду і Греції. Йтиметься про термінове втілення в життя домовленостей, досягнутих на саміті ЄС минулого тижня, повідомив речник німецького канцлера Штефан Зайберт у вівтрок 1-го листопада у Берліні. За його словами, Анґела Меркель та Ніколя Саркозі ухвалили таке рішення під час телефонної розмови.



Грецький прем'єр-міністр Гіоргос Папандреу напередодні увечері несподівано повідомив про референдум стосовно ухваленого на минулому саміті ЄС нового багатомільярдного «рятівного пакету» для Греції. Ці заходи, серед іншого, також передбачають списання 50% грецького боргу. У відповідь Греція зобов'язана продовжувати жорсткий курс політики заощадження.


Спротив греків посилюється


Оскільки грецький референдум очікується не раніше початку 2012 року, оглядачі прогнозують довгий період непевності. Тим часом невдоволення населення у Греції через радикальні заходи заощадження зростає. Аналітики припускають, що греки виступлять проти допомоги. За даними одного з останніх опитувань громадської думки, майже 60 відсотків греків налаштовані проти нового пакету рятівних заходів.


Упродовж багатьох місяців уряд в Афінах змушений рахуватися з дедалі сильнішими спалахами насильства на вулицях грецьких міст, масштабними страйками та спротивом у лавах своїх прибічників. Показник безробіття в країні, що вже протягом чотирьох років перебуває в рецесії, становить 17,5 %. Оглядачі не виключають, що уряд може піти у відставку.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект