НОВИНИ

10.11.2011 | Майбутнє ЄС – прогрес або розкол
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Союз складається нині з 27 держав. Десять з них не входять до єврозони. У часи, коли країни з валютою євро переживають глибоку кризу, слід докласти зусиль, аби не допустити розколу в Євросоюзі. «Розколота спільнота не здатна функціонувати», - сказав президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, виступаючи в середу в Берліні з промовою щодо європейських питань.


Тому, на переконання Баррозу, на порядку денному Європи одним з головних питань нині є питання єдності держав: «Євросоюз і єврозона – єдине ціле й повинні діяти разом». Президент Єврокомісії переконаний, що завданням усіх є «продовження інтеграції в єврозоні без відділення країн, які ще до неї не входять». Водночас він наголошує, що найкращим рішенням у кризові часи було б, якби всі країни мали би спільну валюту євро. Баррозу вказав і на те, що за нинішніх умов інтеграцію в єврозоні не слід проводити за рахунок держав, які до неї не входять. Такий перебіг був би нечесним стосовно країн, які планують запровадити в себе євро. Як приклад президент Єврокомісії навів Польщу.


Реакція на британські закиди


Такий активний заклик Баррозу до єдності в межах Європейського Союзу є передусім реакцією на нещодавні висловлювання міністра фінансів Великобританії Джорджа Осборна. У вівторок він знову в не дуже приязній формі відхилив ініціативу канцлера Німеччини Анґели Меркель та президента Франції Ніколя Саркозі про запровадження податків на фінансові трансакції. Оскільки не лише Великобританія, а й інші країни, які не входять до єврозони, чинять опір цій ініціативі, нині дискутується можливість запровадити ці податки лише в країнах зі спільною валютою євро.


Ще одним питанням, яке нині «розділяє» Євросоюз, є ситуація з можливими змінами до Договору ЄС. Змінювати основоположні документи спільноти доведеться, і треба робити це швидко, щоб проводити важливі у кризові часи структурні реформи. Такої позиції дотримується зокрема канцлер Німеччини Анґлеа Меркель. Її підтримує й президент Єврокомісії. У своїй промові в Берліні він заявив, що темпи подальшої інтеграції в ЄС визначатиме не найповільніша держава.


Водночас багато урядів, зокрема Австрії та Данії, ставляться скептично до швидких змін до угод про створення Євросоюзу, вказуючи, зокрема, на те, що для таких змін у низці держав спершу мають провести референдуми. Німеччина ж наполягає на тому, щоб було прописано передусім право на втручання європейських органів у національну бюджетну політику країн єврозони, що є перманентними боржниками.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6609. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект