НОВИНИ

14.11.2011 | США налагоджують тісніші зв’язки з азійсько-тихоокеанським регіоном
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Сполучені Штати планують максимально розширити й зміцнити систему економічних та інших зв’язків із азійськими країнами тихоокеанського регіону. Держсекретар США Хілларі Клінтон, виступаючи на Гавайських островах у рамках Форуму економічного співробітництва у цьому регіоні, сказала: «21-ше сторіччя для тихоокеанської політики Америки буде періодом безпрецедентних зв’язків і партнерства у цьому динамічному, складному й важливому регіоні».


За словами  Гілларі Клінтон, «настав час для будівництва більш динамічної й міцної транстихоокеанської системи».
 
Це ще не означає, що відтак зв’язки з тим регіоном стануть для Америки важливішими від трансатлантичних зв’язків із Європою.
 
Разом з тим, як неодноразово наголошував президент Барак Обама, Сполучені Штати є державою і атлантичною, і тихоокеанською. США заснували європейці, тож Європа традиційно відіграє колосально велику роль у житті Америки – і в культурному, і в економічному.
 
Що ж до Азії, то тут насамперед Америці йдеться про розширення торговельно-економічних зв’язків із країнами регіону.
 
«Американські бізнеси прагнуть більших можливостей для торгівлі та інвестицій на азійських ринках. Ми, як і більшість країн, прагнемо осягнути мету широкого й послідовного зростання, яке розширить можливості, захистить робітників і довкілля, поважатиме інтелектуальну власність, сприятиме нововведенням. Одначе, щоб досягти цієї мети, треба запровадити порядок, що спирається на дотриманні правил, порядок відкритий, вільний, прозорий і справедливий», – наголосила Гілларі Клінтон.
 
Держсекретар США також зазначила, що азійсько-тихоокеанський регіон стає «світовим стратегічним та економічним центром тяжіння». Тож промова Клінтон означає зміщення фокусу уваги.
 
Вашингтон планує до 2015 року подвоїти обсяг експорту, а східноазійський ринок допоможе зробити це. Вже торік американський експорт до країн регіону становив 320 мільярдів доларів, підтримавши створення 850 тисяч робочих місць у Сполучених Штатах.
 
Важлива роль Китаю
 
Китай посідає чільне місце в американських планах, бо саме ця країна, як вважають, є епіцентром азійського піднесення. Більшу частина промови пані Клінтон було присвячено саме Китаєві.
 
Вона сказала, що Сполучені Штати вітають процвітання Китаю, що «процвітаючий Китай... це добре для Америки».
 
Разом з тим, держсекретар визнала, що взаємини з Китаєм розвиваються непросто.
 
«Китай мусить робити кроки в напрямку реформ. Зокрема, ми працюємо з Китаєм із метою припинення... дискримінації щодо американських та інших іноземних компаній. Ми працюємо з метою захисту інноваційних технологій, для ліквідації системи надання переваг, які викривлюють конкуренцію. Китай мусить дозволити... подорожчання своєї валюти і покласти край заходам, які дозволяють піратське використання іноземної інтелектуальної власності», – зазначила Гілларі Клінтон.
 
США, як наголосила держсекретар, також стурбовані проблемою порушення прав людини у Китаї.
 
Треба сказати, що всі ці теми – штучне здешевлення китайської валюти, юаню, піратство технологій тощо – не втрачають актуальності на протязі багатьох років.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 980. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект