НОВИНИ

17.11.2011 | Китай стурбований заявами США щодо Тихого океану
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У середу лідери США та Австралії виступили за збільшення військової присутності Америки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні (АТР), що, на їхню думку, збільшує гарантії безпеки для світу. Експерти також вважають, що такі кроки США дають американським військам більше можливостей у Східно-Китайському регіоні, де його союзники Японія та Південна Корея почуваються поруч із Китаєм не дуже комфортно.




Хілларі Клінтон сказала у середу у столиці Філіппін Манілі, що США нікого не залякують у цьому регіоні та діють згідно з правилами ООН. Китай же відразу висловив своє занепокоєння заявами керівників США щодо регіону.


Президент США Барак Обама та австралійський прем’єр-міністр Джулія Хіллард оголосили в Канберрі про нову угоду між їхніми країнами з метою розширення американської військової присутності в Австралії та регіоні.
 
Такі кроки США та Австралії пов’язані з нещодавньою заявою Вашингтона про створення «транс-тихоокеанської системи» для Азії, що базується на американському трансатлантичному партнерстві з Європою. Поряд із планами розгортання військової присутності флоту Сполучених Штатів у Сінгапурі, ці кроки викликані занепокоєнням США та його союзників у регіоні наростанням тут військової присутності Китаю. Обама і Ґіллард оголосили про домовленості щодо розміщення в Північній Австралії (в місті Дарвіні) вже наступного року до 250 морських піхотинців США з подальшим нарощуванням цих сил до понад двох тисяч американських піхотинців у наступні 5 років.
 
Обама заявив з приводу цього, що це рішення є зобов’язанням США щодо всього Азійсько-Тихоокеанського регіону. «Ми – дві тихоокеанські держави, і своїми відвідинами регіону я наголошую, що Сполучені Штати посилюють свої зобов’язання до всього Азійсько-Тихоокеанського регіону. Цей регіон стає все важливішим. Його економіка дозволяє йому бути рушієм світового економічного зростання у найближчому майбутньому. Торгово-комерційні зв’язки тут швидко зростають. Тому ми маємо наміри досягти того, щоб і система безпеки в регіоні відповідала потребам 21-го століття», – зазначив американський президент.
 
Китай критикує кроки США до нарощування його сил в Тихому океані
 
Нова угода США та Австралії не включає постійну американську присутність в цій країні. Але це означає, що значно більше американських військових сил будуть транзитно переміщатися саме через Австралію, звідки вони мають ближчий доступ до Південно-Китайського моря, аніж нинішні військові бази США в Японії та Південній Кореї.
 
Китай вже поставив під сумнів такі плани США, коли речник Пекіна назвав у середу наміри розширення американської військової присутності в регіоні, «імовірно, не зовсім відповідними» та, «можливо, не в інтересах країн регіону».
 
Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила у середу в Манілі, що Вашингтон відкрито бажає обговорити ситуацію в Південно-Китайському морі пізніше цього тижня на саміті найвищого рівня на індонезійському острові Балі. Вона також наголосила, що США не збираються «нікого залякувати та примушувати» у регіоні, а діють у відповідності з правилами ООН та міжнародними угодами щодо морів.
 
Ця позиція Вашингтона підбадьорює країни Південно-Східної Азії, які не згодні з позицією Китаю не підкорятися міжнародній юрисдикції в регіоні. Китай заявляє про історичний суверенітет в Південно-Китайському морі, чим заперечує рівні права тут для Філіппін, В’єтнаму, Малайзії, Брунею.
 
Барак Обама заявив у середу в Канберрі, що Сполучені Шати не бояться Китаю і не бажають виключати Китай із системи співпраці в регіоні. Президент США також наголосив, що майбутнє всього Азійсько-Тихоокеанського регіону залежить від «надійної угоди про торгівлю» та готовності всіх країн регіону «грати за одними правилами». Це ж, на думку Обами, стосується й Китаю.
 
Відвідини президентом США Австралії стали своєрідною реалізацією заяви Їілларі Клінтон минулого тижня про зміни акцентів в американській зовнішній політиці, що включають, як вона сказала, створення «транс-тихоокеанської системи» безпеки для Азії.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2130. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект