НОВИНИ

22.11.2011 | Іспанці обрали консерваторів і покарали соціалістів
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Після Ірландії, Португалії, Греції та Італії фінансова криза призвела до зміни влади в Іспанії. Очолювана Мар’яно Рахоєм Народна партія стала головним переможцем на парламентських виборах, які відбулися у неділю. Крутий віраж іспанської політики від соціалістів до консерваторів – це наслідок невдоволення громадян соціально-економічним станом країни. Водночас, кому б не належала влада, Іспанія не має іншого виходу, окрім подальших суворих заощаджень та затягування пасків.











 


 
Історичний тріумф іспанської Народної партії у понеділок на всі голоси описує європейська преса. При цьому оглядачі неодмінно наголошують, що майбутньому голові іспанського уряду Мар’яно Рахоєві доведеться зійтися у важкому поєдинку із кризою і тиском з боку Євросоюзу та світових фінансових ринків. Адже у спадок від 7-річного керівництва соціалістів йому дісталася країна з п’ятьма мільйонами безробітних, рецесією, величезним зовнішнім боргом та «дірявим» бюджетом. Так зауважує іспанська газета El Mundo.
 
Тим часом Мар’яно Рахой, партія якого переконливо перемогла на виборах та матиме у парламенті абсолютну більшість місць, заявляє, що громадяни тепер мають проявити тверезий розум.
 
«Ми в Іспанії постали перед вирішальним часом. Ми перебуваємо на одному з перехресть, яке визначатиме майбутнє нашої великої держави, не лише найближчими роками, але й десятиліттями. І саме протягом цих вирішальних моментів і визначиться врівноваженість громадян», – каже 56-річний Мар’яно Рахой, який невдовзі буде змушений вживати нові болючі й непопулярні заходи скорочень бюджетних витрат.
 
Однак заощадження вже проводяться в Іспанії, і саме це й стало причиною поразки уряду соціалістів під керівництвом Хосе Луїса Сапатеро.
 
«Саме це і є наслідком кризи. Іспанці гадають, що влада соціалістів погано керувала під час кризи, тож, можливо, зміна уряду допоможе з неї вийти», – каже професор мадридського університету Сільвія Іґлесіас.
 
Тим часом це своєрідне покарання уряду іспанських соціалістів – не єдиний випадок. Жертвами фінансово-економічної кризи вже став і колишній ірландський прем’єр-міністр Браян Ковен. Така ж доля спіткала і португальця Жозе Сократіша, і грека Йоргоса Папандреу, і навіть колишнього італійського лідера Сільвіо Берлусконі.
 
Нині ще невідомо, як довго протримається популярність нових державних лідерів, так би мовити, «народжених кризою». Тим часом європейські експерти прогнозують, що антиурядові масові протести в Іспанії та інших країнах Європи незабаром відновляться з новою силою.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект