НОВИНИ

29.11.2011 | Німеччина сказала чітке «ні» «елітним» євробондам
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Ситуація, коли міністерство фінансів Німеччини негайно, без відповідних журналістських запитів спростовує якесь повідомлення преси, трапляється вкрай рідко. У понеділок вранці (28 листопада) таке сталося. Усі столичні журналісти, які спеціалізуються на фінансовій політиці, знайшли у своїх електронних скриньках повідомлення, в якому німецький мінфін категорично заперечив можливість запровадження так званих «елітних бондів». Це також не було темою зустрічі міністра фінансів ФРН Вольфґанґа Шойбле з його колегами з Фінляндії та Нідерландів, сказано у повідомленні мінфіну.


Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Спільні облігації країн єврозони - єдиний вихід?Берлінська газета «Die Welt» раніше з посиланням на дипломатів ЄС повідомила про те, що в Брюсселі розглядається четвертий, «елітний» варіант європейських спільних облігацій, які мав би випускати Європейський центральний банк. Такі бонди мали би видавати країни, які на фінансових ринках поки що мають найвищий рівень кредитоспроможності. Крім Німеччини до таких належать також Франція, Фінляндія, Нідерланди, Люксембург та Австрія. Згідно з планами, завдяки таким «елітним» облігаціям можна було б фінансувати допомогу Італії та Іспанії, що опинилися нині в економічній скруті. Запровадження таких єдиних бондів мало би бути чимось на кшталт «захисного муру, який би заспокоїв фінансові ринки».


Можливості Німеччини не безмежні


Утім, такі повідомлення натрапили в Берліні на болючий нерв. На партійних засіданнях, які традиційно відбуваються щопонеділка, а також  у відомстві канцлера ця тема стала нині провідною. Німеччина сповідує принципи солідарності з її європейськими партнерами, зазначив речник уряду Штеффен Зайберт, і багато робить для цього. Але німецький уряд має дбати також про скорочення власної заборгованості.


«ФРН як країна, якій нині ведеться економічно краще, ніж багатьом іншим партнерам по єврозоні, не має безмежних фінансових можливостей», - підкреслив Зайберт. За його словами, саме це є причиною того, чому уряд у Берліні так скептично реагує на численні ідеї з Брюсселя. Німеччина не вдаватиме з себе фінансового велетня з необмеженими можливостями, яких вона не має, каже Зайберт. Це було би твердженням, яке ринки швидко розкусили б, і це мало б ще гірші наслідки для єврозони, додав речник німецького уряду.


Скорочення державної заборгованості, мудре і виважене ведення бюджету, підвищення конкурентоспроможності та посилення політичного союзу є єдиними можливостями протистояти кризі, каже Зайберт. Канцлер Німеччини Анґела Меркель цієї п'ятниці виступить з відповідною урядовою заявою. А тим часом Німеччина та Франція далі працюють над своїми намірами внести зміни до європейських угод.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект