НОВИНИ

30.11.2011 | Російський авіаносець вирушить до берегів Сирії
Джерело - Korespondent

Загін кораблів Північного флоту на чолі з важким авіаносним крейсером "Адмірал Кузнєцов" у перших числах грудня вирушає в дальній похід до сірійського порту Тартус. Експерти вважають, що похід може бути розцінено як жест підтримки режиму Асада.



Російський авіаносець вирушить до берегів Сирії


Військові наголошують, що цей похід ніяк не пов'язаний з напруженою ситуацією в Сирії.


Повноважний міністр посольства Сирії в Москві Сулейман Абу Діяб також заявив, що російська база в Сирії діє ще з радянських часів, і кораблі можуть заходити туди в будь-який час.


Проте, як повідомив ИТАР-ТАСС з посиланням на джерело в Генштабі Збройних сил Росії, кораблі Північного флоту зайдуть в територіальні води Сирії набагато раніше, ніж планувалося - вже наприкінці грудня 2011, а не навесні майбутнього року.


В інтерв'ю Російській службі ВВС перший віце-президент Академії геополітичних проблем Костянтин Сівков зазначив, що перенесення термінів походу цілком зрозуміло пов'язане з ускладненням ситуації в самій Сирії.


"Враховуючи напруженість військово-політичної ситуації в Сирії і навколо Сирії, і враховуючи, що Сирія може стати прологом серйозної дестабілізації ситуації не тільки на Близькому Сході, але і в районах, прилеглих до Російської Федерації, корабельна група пройде у цей регіон", - наголосив Сівков.


У свою чергу, Олександр Храмчихін, заступник директора Інституту політичного і військового аналізу, вважає, що таким чином, Росія демонструє додатковий жест на підтримку президента Асада.


"Росія і не приховує, що вона підтримує Асада. А тепер Асад і його прихильники вкотре дізнаються, що їм надається підтримка. Він, правда, і так це знає, але тепер дізнається додатково. Про це дізнаються і його противники. Тобто нічого нового в цьому не буде, на ситуацію в Сирії це ніяк не вплине", - заявив Храмчихін в інтерв'ю Російській службі ВВС.


Як повідомляється, крім авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов", на якому перебувають палубні винищувачі Су-33, штурмовики Су-25УТГ і протичовнові вертольоти Ка-27, в похід вирушить великий протичовновий корабель "Адмірал Чабаненко".


Вийшовши з Баренцева моря, кораблі обігнути Європу і через Гібралтарську протоку увійдуть в Середземне море.


Як повідомляє газета "Известия", планується, що в Середземному морі до них приєднається чорноморський сторожовик "Ладний".


Костянтин Сівков в інтерв'ю ВВС зазначив, що, крім крейсера, будуть також два-три кораблі охорони, і, швидше за все, підводні човни.


Раніше цього місяця стало відомо, що з району Перської затоки до берегів Сирії було перекинуто багатоцільовий ударний атомний авіаносець ВМС США "Джордж Буш".


Костянтин Сівков в інтерв'ю ВВС зауважив, що зв'язку між перекиданням американського авіаносця і походом російських кораблів також немає. Тим не менше, аналітик визнав, що "загальна напруженість ситуації" існує.


"Сирія відчуває військову агресію з боку інших держав, оскільки засилання терористичних груп і бойовиків з території інших країн на територію Сирії є військовою агресією проти Сирії, згідно з міжнародним правом.


А там, де виникають військові конфлікти, всі великі держави, які мають військово-морські сили, спрямовують в цей регіон свої корабельні угруповання для оперативного сприяння звільнення або евакуації своїх громадян, а також надання гуманітарної допомоги", - сказав перший віце-президент Академії геополітичних проблем.


Він також наголосив, що кораблі російського флоту не збираються впливати на ситуацію в Сирії.


Західні держави та країни Ліги арабських держав продовжують чинити тиск на сірійську владу з метою припинення кровопролиття в країні.


Сирія не допускає на свою територію незалежних спостерігачів, але, за твердженням місцевих правозахисників та представників опозиційних сил, рахунок жертв за час заворушень у країні йде на тисячі. ООН повідомляє про регулярні порушення прав людини під час придушення антиурядових виступів.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 62. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект