НОВИНИ

05.12.2011 | Німецькі політики про вибори в Росії: необхідність змін очевидна
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

«Єдина Росія», попри всі зусилля, втрачає підтримку електорату, коментують німецькі політики прогнози результатів виборів до Держдуми. Росіяни більше не дозволяють маніпулювати собою й обирають альтернативи. 


Попередні підсумки виборів до російської Держдуми хоч і демонструють перемогу правлячої партії "Єдина Росія", але засвідчили серйозну поразку для партії влади, якщо порівнювати з результатом 2007-го року. Тоді у цієї політичної сили була підтримка 64,3% виборців.


Заступник голови фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Андреас Шокенгофф здивований попередніми результатами парламентських виборів у  Росії. «Те, що в «Єдиної Росії» такі втрати, засвідчує, що країна стає різноманітнішою, що є демократичні альтернативи. Я сподіваюся, що в майбутньому складі Державної Думи буде справжнє змагання ідей», - сказав в інтерв'ю Deutsche Welle Шоккенгофф, котрий є також уповноваженим німецького уряду з контактів між громадянським суспільством ФРН і Росії.  

Однак, на його думку,  навіть такий результат «Єдина Росія» одержала лише завдяки посиленому впливу на вибори. На майбутніх президентських виборах у Росії ніякої інтриги не буде, адже всі наперед знатимуть результат, переконаний політик. Вирішальним, за його словами, стане явка виборців, а також те, «скільки людей взагалі не підуть голосувати, не бажаючи мати нічого спільного з такою формою влади».


В опозиції є шанси


«Єдиній Росії» не вдалося досягти поставлених цілей, незважаючи на успішні намагання зірвати утворення нових партій, таких, як «Парнас», а також попри залякування й тиск, сказала в інтерв'ю Deutsche Welle депутат Бундестагу від «молодшого» коаліційного партнера, Вільної демократичної партії, Марина Шустер. «Вони ж хотіли здобути дві третини, або хоча би більшість голосів. Тож, в опозиції є шанси», - зауважила  німецький  політик.



Прогнози результатів голосування свідчать про те, що людей перестало влаштовувати чинне керівництво країни, а головне – вони не дозволяють більше собою маніпулювати. Таку думку в інтерв'ю Deutsche Welle висловив експерт із зовнішньополітичних питань від опозиційної фракції СДПН у Бундестазі Рольф Мютценіх. «Суспільством не можна постійно маніпулювати. Ми стали свідками того, що і під час виборів, і в ході передвиборної кампанії люди готові відкрито протестувати», - зазначив політик.


За його прогнозом, Володимир Путін і надалі залишатиметься головною дійовою особою на президентських виборах, але йому доведеться  більше враховувати потреби суспільства щодо соціальних вимог, а також прав людини. Адже стало зрозуміло, що люди вже готові заради своїх інтересів публічно відстоювати власну думку, що засвідчили і передвиборні дискусії, і прогнози результатів виборів, сказав Рольф Мютценіх.


Недвозначний сигнал


«Прямим сигналом» Путіну назвав попередні підсумки російських виборів депутат Бундестагу від Лівої партії Вольфганг Герке. «Судячи з усього, невдоволення населення таке, що правляча партія та її лідер Володимир Путін втратять значну частину голосів. Стосовно відносин Москви та Берліна, то ФРН завжди потребуватиме добрих відносин з Росією незалежно від того, хто приходить до влади у Кремлі», - сказав опозиційний політик.


Як прогнозує Ґерке, Путін не зможе легко одержати посаду глави держави, якщо не зрозуміє, що результат думських виборів – прямий сигнал на його адресу. «Необхідність змін як у політичному, так і в економічному житті Росії є очевидною», - констатує німецький опозиціонер.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект