НОВИНИ

07.12.2011 | Країни ЄС готові заборонити імпорт нафти з Ірану
Джерело - УКРІНФОРМ

Країни Євросоюзу досягли консенсусу про необхідність заборони на імпорт нафти з Ірану, сказав у вівторок комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.


Відповідаючи на питання, чи є згода, Еттінгер сказав: "Думаю, так", але не уточнив, коли може бути запроваджене ембарго. Він додав, що до цієї санкції варто приєднатися США і Росії.


"Я думаю, що заборона на нафту - це важливий інструмент, але ми маємо інтегрувати в цю політику всі інші великі країни - США, звичайно, Росію. Чим більше - тим краще".


Заборона на імпорт нафти з Ірану не створить проблему для Євросоюзу, оскільки нафту завжди можна купити в інших постачальників, заявив Гюнтер Еттінгер.


США і країни Євросоюзу розглядають заборону на купівлю нафти в Ірані як одну з можливих санкцій, що мають змусити Тегеран відмовитися від роботи над атомною бомбою. Нові санкції було запроваджено після доповіді Міжнародного агентства з атомної енергії, в якій йшлося, що Іран працює над створенням ядерної зброї.


ЄС закуповує в Ірані близько 450.000 барелів нафти на добу, що становить 18 відсотків іранського експорту. США припинили купівлю нафти в Ірані ще з часу ісламської революції.


Представник Міністерства закордонних справ Ірану попередив раніше, що якщо Захід спробує зупинити експорт нафти з Ірану, ціни на нафту зростуть удвічі, що стане катастрофою для світової економіки.


Іран - третій найбільший експортер нафти після Саудівської Аравії і Росії. Торік поставки країни становили 2,6 млн барелів на добу. Більша частина нафти направлялась в Японію, Китай та Індію. Крім цього, Іран контролює Ормузьку протоку, через яку транспортується 15,5 млн барелів на добу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2903. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект