НОВИНИ

07.12.2011 | Єврозона під холодним душем
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

За два дні до європейського саміту рейтингове агентство Standard&Poor’s пригрозило знизити оцінки всієї зони євро. Цей ультиматум означає, що держави європейського валютного союзу перебуватимуть на особливому рахунку. Навіть найбагатші Франція та Німеччина упродовж наступних трьох місяців можуть втратити свої найвищі бали, тобто, рейтинг «ААА». Для провідних європейських столиць ця вістка стала справжнім холодним душем, адже зниження рейтингу – це втрата вигідних умов кредитування на міжнародних ринках.



Штаб-квартира Standard&Poor’s у Нью-Йорку





 



 
Невтішна звістка від рейтингового агентства Standard&Poor’s була оприлюднена навіть попри останню результативну зустріч Ніколя Саркозі та Ангели Меркель. Їх пропозиції змінити європейські угоди, автоматично карати держави єврозони, що порушують правила, та зміцнити бюджетну дисципліну грошового союзу не переконали фінансові ринки.
 
Найбільше занепокоєння європейців викликає те, що загроза стосується і Франції, і Фінляндії, і Нідерландів, і Люксембургу, і навіть Німеччини. Ці країни зони євро фінансово значно міцніші, ніж, скажімо, Португалія, Іспанія та Ірландія.
 
Тим часом, для агентства, що визначає фінансове здоров’я держав, єврозона досі не підтвердила, що може подолати кризу. Вона дуже повільно реагує на ринкові коливання й погано оцінює ситуацію, – вважає Standard&Poor’s.
 
Європейці нічого не зрозуміли у кризі
 

«На жаль, європейці нічого не зрозуміли у цій кризі», – коментує погрозу єврозоні з боку рейтингового агентства експерт із питань економічної стратегії із фінансової компанії «Ассіа» Марк Туаті.
 
«Вони кидаються будь-якою ціною заощаджувати, однак справжня небезпека – у відсутності економічного росту. І це не лише у Франції чи Італії, а й у Німеччині. Якщо немає зростання, то немає й спроможності повертати державні борги. Логічним наслідком цього є зниження рейтингу цих держав, включно з Німеччиною», – заявляє експерт у інтерв’ю французьким ЗМІ.
 
Зауважимо, що погроза цього рейтингового агентства, базованого у Сполучених Штатах, стосується 15 країн єврозони. Решта дві, а саме Греція та Кіпр, уже перебувають серед держав із низькими фінансовими оцінками.
 
Характерно, що Standard&Poor’s у серпні вже відібрало найвищий рейтинговий бал, так зване «ААА», у Сполучених Штатів. «Чому йому тоді не звернути особливої уваги на боргові проблеми всієї єврозони?» – питає Марк Туаті.
 
«Якщо знизили рейтинг Сполучених Штатів, то я не бачу причин не знижувати його і в держав єврозони, – зауважує французький експерт. – Донині Німеччина, Нідерланди та Люксембург були захищені, але якщо рецесія у 2012 році повернеться навіть до Німеччини, то їм загрожуватиме боргова криза і навіть Німеччина потрапить до «компанії поганих учнів».
 
Ідеї «меркозі»  символічні й недалекоглядні?
 
Інша причина нинішніх погроз єврозоні – саміт лідерів ЄС, що відбудеться наприкінці тижня. Вочевидь таким чином європейців примушують бути рішучішими та енергійнішими в ухваленні рішень. Тим часом, на адресу французько-німецького об’єднаного фронту, або як їх ще називають у кулуарах – «меркозі» – лунає багато критики. Нові пропозиції, що їх лідери двох країн покладуть на стіл саміту, деякі впливові європейські політики вже охарактеризували, як «символічні» та «недалекоглядні».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект