НОВИНИ

09.12.2011 | США не здивовані відсутністю прогресу на переговорах з Росією щодо ПРО – Держдеп
За матеріалами - Korespondent

США не здивовані тим, що в Брюсселі не вдалося досягти домовленості з Росією щодо ПРО, але вважають зустріч конструктивною.


США не здивовані відсутністю прогресу на переговорах з Росією щодо ПРО – держдеп


"Що стосується ПРО, ми вважаємо, що зустріч була конструктивною. Ми не здивовані, що їм не вдалося досягти домовленості щодо ПРО. Ми завжди ясно давали й даємо зрозуміти, що система ПРО не становить абсолютно ніякої загрози для Росії, і що спільна робота в цьому напрямку відповідає і їхнім, і нашим інтересам", - повідомив на прес-брифінгу в четвер заступник офіційного представника Держдепартаменту США Марк Тонер.


Постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін, коментуючи в четвер підсумки засідання ради Росія-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі, заявив, що Росія буде нарощувати потенціал ядерних сил стримування у разі, якщо не вдасться домовитися з НАТО про співпрацю щодо ПРО в Європі.


Росія і НАТО домовилися співпрацювати за проектом ЄвроПРО на саміті в листопаді 2010 року в Лісабоні, проте переговори зайшли в глухий кут через відмову США надати юридичні гарантії ненаправленої розгортання системи проти російських сил стримування.


Наприкінці листопада президент РФ оголосив комплекс заходів військово-технічного і дипломатичного характеру, якими Москва відповість на розгортання системи ПРО в Європі.


Держсекретар США Хілларі Клінтон, виступаючи в четвер у Брюсселі, заявила, що союзники США і союзники по НАТО не дозволять жодній з третіх країн "ветувати" проект створення натовської системи ПРО.


Зі слів Клінтон, НАТО продовжить реалізовувати проект створення системи ПРО для Європи, яка "не буде і не може загрожувати російським силам ядерного стримування".


Як зазначила Клінтон, загроза застосування балістичних ракет виходить не від Росії, а з інших місць.


"Тому вона не спрямована проти Росії, вона не відносно Росії, а проти Ірану та інших країн, що володіють і прагнуть до володіння ракетними технологіями", - сказала держсекретар США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9672. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект