НОВИНИ

12.12.2011 | Єврокомісар їде в Україну
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сьогодні очікується приїзд до Києва Єврокомісара Штефана Філе. Причиною візиту українські експерти вважають підготовку до саміту Україна-ЄС, запланованого на 19 грудня, на якому буде вирішуватися питання про асоціацію. Тим не менш, успішного завершення переговорів найближчим часом експерти не прогнозують. Більше того – заявляють, що Україна сама гальмує цей процес.


Єврокомісар Штефан Філе має намір відвідати українську столицю за тиждень до запланованого саміту Україна-ЄС, де обговорюватимуть угоду про асоційоване членство. Міністерство закордонних справ України заявляло про можливість парафувати таку угоду до кінця цього року. Однак експерти-міжнародники сумніваються, що її вдасться підписати . Не виключено, що на заваді постануть нові газові контракти з Росією. Вони можуть перекреслити зобов’язання, які взяла на себе Україна в рамках Європейського енергетичного співтовариства, членом якого вона є з лютого цього року. Водночас на ситуацію впливають судові процеси над опозиційними політиками, зауважує Олександр Сушко, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва. За його словами, українська сторона сама затягує процес підписання угоди, зокрема, висуваючи свої вимоги до Євросоюзу, серед яких – перспектива членства у ЄС. Це – гра на публіку, вважає Олександр Сушко.


«Щоб виглядало так, що керівництво України відстоює національні інтереси. Для продажу, так би мовити, цієї інформації на вітчизняному інформаційному ринку. Для того, щоб демонструвати, що, мовляв, якщо нам не дають перспективу членства, то ми можемо і почекати. Хоча насправді ми чекаємо – тому що Євросоюз не готовий підписати договір про асоціацію з країною, де зневажають демократичні стандарти», – констатує експерт.


Тим не менше, перший заступник парламентського комітету в закордонних справах Тарас Чорновіл вважає, що Європа, хай за інерцією, але ще певний час йтиме Україні назустріч. І може навіть погодитися на деякі поступки, але до певної межі. Однак дії з українського боку залишаються непередбачуваними, зазначає політик.


Ціною дешевого газу може бути не лише ГТС, а й питання інтеграції


«Якби не заява Президента, що потрібно взяти паузу, я міг би припустити, що це – відверті провокації проросійського крила, яке осіло у Службі безпеки України, ще в окремих структурах. Але заява Президента дозволяє припускати, що це санкціоновано. Я боюсь цього, але здається, що за дешевий російський газ розраховуватися, можливо, будемо не тільки газотранспортною системою, а й питаннями інтеграції», – не виключає Тарас Чорновіл.


На думку депутата, про зміну курсу на Євразійський союз не йдеться. Найімовірніше, нинішня влада розраховує на так званий «білоруський» варіант. Однак у можливості зберегти для України стабільність у цьому випадку Тарас Чорновіл сумнівається.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект