НОВИНИ

16.12.2011 | Критика після виборів: Медведєв попросив ЄС не втручатися
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У четвер завершився дводенний саміт ЄС-Росія у Брюсселі, в якому взяв участь і російський президент Дмитро Медведєв. Однією з головних тем дискусії у четвер стали невідповідності на виборах до Державної Думи, які призвели до масових протестів у Росії.


Голова Ради ЄС Герман ван Ромпей повідомив, що відбулась «відверта дискусія» на тему виборів до Держдуми. Він звернув увагу на висновки спостерігачів ОБСЄ та російської опозиції, а також висловив стурбованість затриманням учасників акцій протесту. Водночас ван Ромпей зауважив, що вже під час останніх демонстрацій влада реагувала «доволі добре».


У свою чергу Медведєв відреагував не на репліку ван Ромпея, а на резолюцію Європарламенту, ухвалену днем раніше. Євродепутати закликали Росію провести повторне голосування, з огляду на масові порушення. «Це наші вибори,- заявив президент. – Я не буду це коментувати, тому що це Європарламенту не стосується. Це рішення для мене нічого не означає». Водночас російський лідер сказав, що Європі слід піклуватися про власні проблеми, яких «багато».


«В нас деякі внутрішні проблеми. Але подібні проблеми є й у ЄС. Наприклад, права російськомовного населення в окремих європейських державах, а ще екстремізм та ворожість щодо іноземців в окремих державах ЄС. Ми не можемо не помічати цього, і повинні з цим боротися»,- зазначив Медведєв у Брюсселі.


Москва допоможе врятувати євро



Попри критику щодо виборів, Москва могла почуватися на цих переговорах з ЄС відносно впевнено. По-перше, цієї п'ятниці в Женеві Росію мають нарешті прийняти до Світової організації торгівлі (СОТ) – після 18 років переговорів. По-друге, російське керівництво пообіцяло надати єврозоні солідну підтримку в боротьбі з її борговою кризою.


Як заявив Медведєв на саміті, Росія готова надати обіцяні кошти. Наразі йдеться про кредит у десять мільярдів доларів (7,7 мільярдів євро), але радник Медведєва Аркадії Дворкович натякнув, що загальна сума буде ще більшою. Водночас росіяни закликали й інші країни допомогти європейцям. «Зберегти євро - в інтересах Москви»,- підкреслив Медведєв.


Дорожня карта безвізового режиму


Незважаючи на розбіжності у питаннях прав людини, Медведєв наголосив, що відносини між ЄС та Росією сьогодні перебувають «на історично високому рівні». ЄС та Росія домовились про план заходів, які мають привести до бажаного Москвою запровадження безвізового в'їзду росіян до країн Євросоюзу. Йдеться в першу чергу про появу в Росії біометричних паспортів та інших документів, захищених від підробки.


У вівторок Росія уклала домовленість з Польщею про обмежений безвізовий режим для мешканців Калінінградської області - анклаву, затиснутого між Литвою та Польщею.


Європейська сторона запевнила, що прагне стратегічного партнерства з Росією. Однак вже у питанні запровадження санкцій проти Сирії зближення позицій так і не відбулося. ЄС попросив Медведєва долучитися до санкцій проти сирійського режиму, який найжорсткішим чином придушує народні протести. Досі Кремль відкидав таку можливість, на саміті ж Медведєв на цю тему мовчав.
 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект