НОВИНИ

27.12.2011 | Що принесло Україні головування Польщі в ЄС?
За матеріалами

Політик додає, що парафування цього документу не відбулося у 2011 році не з вини Польщі, а у зв'язку з арештом і засудженням колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.


 


Європейський комісар з питань бюджету Януш Лєвандовський заявляє, що cаміт Східного партнерства ЄС, який у рамках польського головування наприкінці вересня відбувся у Варшаві, не міг принести більших результатів. Проте ця зустріч, на думку польського комісара, нагадала Євросоюзові, що Європа не закінчується на річці Буг.


«Ми зробили все, що могли, на жаль, ані Україна, ані особливо Білорусь нам не допомагали», – вваєжає Януш Лєвандовський.


«Східний напрямок польського головування в ЄС був важливий, але виявився великою політичною поразкою», – вважає політик опозиційної партії «Право і справедливість» Кшиштоф Щерський. Депутат додає, що у справі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС мав наступити прогрес, а відбувся регрес.


Інший політик «Права і справедливості» Конрад Шиманський наголошує, що в східних справах Варшава дозволила нав’язати собі мислення Франції та Німеччини, які неохоче ставляться до поглиблення політичних та економічних зв’язків між ЄС і Україною.


«Під час польського президентства в ЄС не було вирішено справу Юлії Тимошенко», – підкреслює лідер третьої за чисельністю фракції у Сеймі Польщі Януш Палікот.


На думку депутата, тепер Європі взагалі не до України, адже на континенті панує «несприятливий клімат». «Євросоюз має свої проблеми, Україна має свої проблеми», – пояснює Януш Палікот. Політик однак підкреслює, що не слід втрачати Київ з порядку денного, адже, якщо про Україну забудуть, то потім до неї вже можуть і не повернутися», – попереджає депутат.


Голова Фонду «demosEuropa» Павел Сьвєбода наголошує, що в липні-серпні 2011 року існував простір для превентивних дій, які могли запобігти арешту Юлії Тимошенко.


На «українському напрямку» Польща як президент ЄС зробила все, що було в її силах, – вважає доктор Аґнєшка Лада з польського Інституту громадських справ. «З інших країн до нас доходять голоси, що, якби не Польща, то ЄС вже давно поставив би на Україні горезвісний хрест», – додає експертка.


Польща керує роботою ЄС з 1 липня до 31 грудня 2011 року. З 1 січня 2012 року в Євроспільноті головуватиме Данія.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4864. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект