НОВИНИ

30.12.2011 | Пентагон обіцяє відповісти силою, якщо Іран заблокує Ормузьку протоку
Джерело - Голос Америки

Ормузька протока, через яку проходить понад третина світового експорту нафти, стала розмінною монетою у відносинах Ірану із Заходом. Представники збройних сил США заявили, що не терпітимуть жодного втручання Ірану у транспортування нафти через протоку. Як стало відомо «Голосу Америки», базований у Бахрейні п’ятий американський флот готовий відповісти на будь-які дії з боку Ірану, якщо той намагатиметься заблокувати протоку.


Раніше цього тижня Іран пригрозив перекрити протоку, якщо Захід накладе санкції на експорт іранської нафти.


Протистояння обох сторін загострює ще й той факт, що іранські військово-морські сили проводять навчання у затоці і наблизились до американських кораблів на загрозливо близьку відстань. 


Загроза зростає, оскільки європейські лідери мають намір оголосили про бойкот експорту іранської нафти у рамках чергового раунду санкцій проти ядерної програми Ірану. Втім, іранські лідери наполягають, що збагачення урану відбувається виключно в мирних цілях.


«Намагання закрити Ормузьку протоку – безглуздя з боку Ірану. Це суперечить їхнім інтересам і завдасть збитків їхній економіці. Проти них об’єднаються усі країни, які імпортують нафту. І ці країни можуть відправити військово-морські сили у затоку, аби протидіяти намірам Ірану», – каже Патрік Клосон – експерт з питань Ірану Вашингтонського інституту.


Однак, він додає, що, аналізуючи попередні вчинки Ірану, такий розвиток подій цілком можливий. Якщо затоку буде перекрито, нафту ймовірно транспортуватимуть нафтопроводом через Об’єднані Арабські Емірати.


Однак запуск у дію альтернативного механізму може зайняти кілька тижнів. А тимчасом ринок вже відреагував на ймовірні перебої у постачанні сировини стрибком цін на пальне. Аналітики кажуть, що у 2012-му році ціни енергоносіїв будуть одним з головних джерел нестабільності у світі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект