НОВИНИ

15.03.2005 | Солана ставить Україну й Грузію як приклад
Джерело - ProEUROPA

Високий представник Європейського союзу із зовнішньої політики та політики безпеки Хав´єр Солана вважає, що досвід Грузії й України підштовхує інших слідувати їхньому прикладу.


Про це він пише в статті, опублікованій в "Незавісімой газеті" у понеділок.


"Досвід Грузії й України, у свою чергу, підштовхує наслідувати їх приклад інших - як у Європі, так і за її межами", - пише Солана в статті.


"Навіть під час відсутності перспективи прийняття в ЄС притягальна сила Європи не слабшає. Демократичні прориви в Грузії в 2003-м і в Україні в минулому році відбулися, оскільки місцеві активісти усвідомлено виступали за європейські норми й оскільки вони одержали серйозну підтримку Євросоюзу і його країн-членів", - стверджує Солана.


Також Солана вказав, що європейці усвідомлюють те, що – будь то на Близькому Сході або де-небудь ще – процес демократичних перетворень вимагає багато часу. Щоб бути успішними, демократичні рухи мають виникнути всередині країни й адаптуватися до місцевих умов


На думку Солани, як тільки зміни починають набирати обороти, зовнішні гравці можуть підтримувати й заохочувати реформістські політичні сили. Виконання даної допоміжної ролі вигідно й нам, європейцям.


Бажання стати частиною європейського демократичного співтовариства було потужним фактором як для змін, так і для стабільності в Європі. "Членство в ЄС зіграло важливу роль у консолідації демократії спочатку в Південній, а потім й у Центральній Європі. Не багато революцій обходяться без крові, і одиниці приводять до стабільних демократичних результатів", - пише Солана.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 275. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект