НОВИНИ

16.03.2005 | Китайські погрози Тайваню не можна ігнорувати
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Одна з центральних міжнародних тем, які обговорюють німецькі газети, - загострення конфлікту між Китаєм і Тайванем. На початку тижня у КНР було ухвалено закон проти розколу країни, який дозволяє застосування сили, якщо мирні спроби об”єднати острівну провінцію з материковим Китаєм зазнають поразки. Газета ТЮРІНҐЕР АЛЬҐЕМАЙНЕ пише:


Воєнні погрози Пекіна Тайваню досягли критичного масштабу. Морська блокада, ракетні удари чи інтервенція – як ще можна собі уявити ”немирні методи” проти непокірної провінції?


Як би не оцінювали загострення тону погроз, міжнародна спільнота не може їх ігнорувати. Зважаючи на це, було б неправильним сигналом домагатися скасування ембарго на поставки в Китай воєнної техніки, як це роблять Європейський Cоюз і німецький канцлер. Якщо Пекін думатиме, що в цьому питанні можна зіграти на протиріччях між США та їхніми європейськими партнерами в НАТО, наслідки можуть бути фатальними, - попереджає ТЮРІНҐЕР АЛЬҐЕМАЙНЕ.


Тему продовжує газета МЕРКІШЕ ОДЕРЦАЙТУНҐ:


Неповага до елементарних прав людини й зростання прірви між бідними й багатими не додають Китаю привабливості в очах прозахідних тайванців. Приклад британської колонії Гонконга, який став частиною Китаю за принципом ”одна країна – дві системи”, швидше відлякує від цього шляху. Адже красива назва насправді означає, що всім керує Пекін. Але прагматики у китайському державному та партійному керівництві розуміють, що Тайвань – інша справа. Закон проти розколу країни був суворим попередженням для Тайбея. Втім письмова погроза не повинна автоматично вести до фактичного нападу, - припускає МЕРКІШЕ ОДЕРЦАЙТУНҐ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект