НОВИНИ

17.03.2005 | Різкий стрибок цін на нафту в США
Джерело - Раідо "Німецька хвиля"

56 з половиною доларів за барель нафти – такий новий ціновий рекорд було зафіксовано в середу на Нью-Йоркській товарно-сировинній біржі. Тим часом американський сенат вирішив дозволити видобуток нафти на території арктичного природного заповідника на Алясці. 


Безпосередньою причиною рекордного стрибка цін на нафту стало повідомлення міністерства енергетики США про значне скорочення запасів бензину в країні. Це миттєво призвело до підвищення цін на пальне, а потім й на сиру нафту.


Після того, як в іранському місті Ісфахан, де проходить 135-а конференція ОПЕК, представники країн-експортерів нафти домовилися збільшити добову квоту на її видобуток, статистичне управління міністерства енергетики США поспішило заспокоїти країну, повідомивши, що встановлена нова ”стеля” видобутку нафти достатня, щоб задовольнити попит на неї не тільки в США, а й в усьому світі.


Однак реакція Нью-Йоркської товарно-сировинної біржі змусила президента Буша виступити із заявою, в якій він, зокрема, сказав: ”Я стривожений зростанням цін на енергоносії. Мене турбують наслідки цього зростання для американських родин. Для безпеки США потрібні нові надійні джерела всередині країни”. Буш привітав рішення американського Сенату дозволити видобуток нафти на території арктичного природного заповідника на Алясці. ”Розробка покладів нафти на Алясці зробить Америку менш залежною від іноземних джерел енергії, оскільки ми додатково зможемо видобувати до одного мільйона барелів нафти щодоби”,- сказав Джордж Буш.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8606. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект