НОВИНИ

23.04.2012 | Молдова і Румунія підписали договір про військову співпрацю
За матеріалами - Євроатлантика

Контроль над озброєннями, підготовка військових кадрів, удосконалення законодавства в галузі національної оборони, а також наукові дослідження у сфері використання повітряного простору - основні положення Договору про військову співпрацю між Республікою Молдова і Румунією.
 
 


Документ підписали в Кишиневі керівники оборонних відомств Румунії і Молдови, відповідно, Габріель Опря (зліва) і Віталій Марінуца (справа).
 
 


"Румунія і надалі надаватиме підтримку євроінтеграційним спрямуванням Республіки Молдова, включаючи реалізацію завдань, передбачених Планом дій "Молдова-НАТО", - заявив після підписання договору міністр оборони Румунії Габріель Опря.
 
 


Договір передбачає також проведення спільних заходів щодо відновлення поховань румунських воїнів-учасників Другої світової війни.
 
 


Міністр оборони Молдови Віталій Марінуца, зі свого боку, зазначив, що "договір став закономірним продовженням документа про військову співпрацю, підписаного ще 1992 року, однак, у нього були внесені зміни у зв'язку з тим, що Румунія стала членом ЄС і НАТО".
 
 


У рамках візиту Габріель Опря зустрівся з президентом Молдови Ніколаєм Тімофті і прем'єр-міністром Владом Філатом.
 
 


За словами колишнього начальника головного штабу і командувача Національної армією Молдови, дивізійного генерала у відставці Іона Коробчану, подібні угоди про двостороннє співробітництво у Молдови підписані приблизно з 20 країнами, включаючи Україну, Румунію, США і країни ЄС. «Ці угоди мають стандартну форму, вони не обмежують нейтралітет країни», - уточнив пан Коробчану.
 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект