НОВИНИ

30.04.2012 | Чеський уряд втримався, але з багатьма "але"
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

По тому, як первинна урядова коаліція (громадянські демократи, ТОР 09 і партія "Справи громадські") припинила своє існування, прем’єр-міністр Петр Нечас запропонував на розгляд парламентарів нову коаліцію, в якій "Справи громадські" заступила "платформа Кароліни Пік". Завдяки "платформі", яка складається з колишньої заступниці голови "Справ громадських" Кароліни Пік та десятьох посланців, уряд уникав відставки, а країна – передчасних парламентських виборів. З огляду на те, що питання довіри владі було поставлено не опозицією, а самою владою, останній вистачало отримати 101 голос з двохсот можливих.
 
Відставка буде, тільки пізніше


Після десятигодинних дебатів уряд Петра Нечаса отримав 105 голосів "за". Проте чимало політиків, як з табору опозиції, так і з протилежного, вважають, що для оновленої коаліції це "піррова перемога". Колишній міністр внутрішніх справ, чільний соціальний демократ Франтішек Бублан твердить, що уряд, який скомпрометував себе численними корупційними скандалами і внутрішніми незгодами, мав би піти у відставку, бо дальше його існування несе в собі загрозу катастрофи.


Один з найвпливовіших членів нинішнього Кабінету, шеф чеської дипломатії Карел Шварценберґ, зазначив, що відставка так чи інакше настане, хоч і "з кількатижневим запізненням". На думку політолога Мілана Зноя, уряд Петра Нечаса може проіснувати і довше, але ні в якому разі не до кінця повноважного терміну. "Станемо свідками, – каже він, – тривалої агонії, коли влада шукатиме за підтримкою того чи того закону не тільки у двох фракціях та в одній "платформі", а й серед квазіопозиційних посланців "Справ громадських", що збільшить потенціал загального здирства".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект