НОВИНИ

10.05.2012 | НАТО закликає Росію до більш тісного партнерства в галузі протиракетної оборони
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Заступник Генерального Секретаря НАТО посол Александр Вершбоу на Московській конференції 3 травня 2012 року закликав до більш тісної співпраці між НАТО і Росією в галузі протиракетної оборони на підтримку посилення захисту від майбутніх спільних загроз.




Посол Вершбоу сказав у своїй промові на Московській конференції ПРО, що співпраця між НАТО і Росією в галузі ПРО може перетворити двосторонні зв'язки на справжнє стратегічне партнерство. Конференція 3 – 4 травня була організована Міністерством оборони Росії.
 
«Мета НАТО полягає в пошуку шляху, який передбачав би міцну співпрацю з Росією в галузі протиракетної оборони», – сказав посол Вершбоу. – Ми хочемо, щоб НАТО і Росія були повноцінними партнерами в галузі ПРО. Співпраця між нашими системами ПРО зміцнить стратегічні можливості і розбудує віру в те, що ми маємо перед собою спільні завдання».


Заступник Генерального Секретаря зазначив, що Росії нема чого боятися планів НАТО з розвитку системи ПРО.
 
«Наша система НАТО ані розрахована, ані спрямована проти Росії», – сказав він.
 
Посол Вершбоу підкреслив, що система НАТО буде спроможна перехоплювати лише невелику кількість порівняно не високотехнологічних балістичних ракет.


Він також зазначив, що система НАТО розрахована на захист країн Альянсу від ударів балістичних ракет з-поза меж євроатлантичного регіону, а не з Росії.
 
Посол Вершбоу додав, що перед Росією постають ті ж самі потенційні загрози, що й перед країнами НАТО, які є наслідком поширення технології виготовлення балістичних ракет і зброї масового знищення.


Він також відповів на критику НАТО за те, що вона ігнорує погляди Росії, коли йдеться про розвиток систем ПРО, додавши, що НАТО постійно докладає зусиль до ознайомлення Росії зі своїми планами і робить пропозиції конкретної співпраці. «Наша співпраця має сенс практичний, військовий і політичний. І якщо ми працюватимемо разом, це покаже – раз і назавжди – що ми можемо будувати безпеку один з одним, а не проти один одного», – додав він.
 
Заступник Генерального Секретаря сказав, що політична основа для більш тісної співпраці вже закладена, вказавши на серйозний досвід співпраці над протиракетною обороною театру операції (TMD), який підтвердили нещодавні комп’ютерні навчання, проведені в Німеччині у березні. На навчаннях була представлена і Росія.
 
«Настав час нам поглибити цю співпрацю і в реальному світі», – сказав він.
 
Посол Вершбоу сказав, що НАТО прагне забезпечення взаємного доповнення систем ПРО НАТО і Росії. «Ми бачимо дві узгоджені системи з одним завданням – дві системи, які обмінювалися б інформацією і координували планування для більш дієвого захисту території НАТО і Росії».


Він звернув увагу на пропозицію створити два спільних центри ПРО НАТО-Росія. У центрах працювали б офіцери з країн НАТО і Росії, відстежуючи і аналізуючи запуски ракет, а також плануючи узгоджені операції протиракетної оборони з перехоплення балістичних ракет, які можуть бути націлені на нас.


Очікується, що глави держав і урядів НАТО оголосять про готовність проміжних сил і засобів ПРО під час свого Чиказького саміту 20 – 21 травня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект