НОВИНИ

14.05.2012 | Грецію чекають нові парламентські вибори: Політики знову не домовилися про коаліцію
Джерело - Finance.ua

Ліворадикальна партія СІРІЗА відмовляється увійти до правлячої коаліції. З такою заявою виступив лідер грецьких консерваторів Антоніс Самарас після зустрічі лідерів трьох найбільших політичних партій з Президентом Греції Каролосом Папульясом.



На зустрічі також був присутній лідер СІРІЗА Алексіс Ціпрас і глава соціалістичної партії ПАСОК Евангелос Венізелос.
 
Якщо після консультацій з Папульясом грецьким партіям не вдасться створити коаліцію, в країні будуть оголошені нові парламентські вибори. Фаворитом на них вважається партія СІРІЗА.
 
Раніше повідомлялося, що "Трійка" міжнародних кредиторів - Європейський союз (ЄС), Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Європейський центробанк (ЄЦБ) готові перенести дату скорочення дефіциту державного бюджету на один рік - до кінця 2015 р., але тільки в тому випадку, якщо в країні буде сформовано "про-європейський" уряд.
 
Нагадаємо, на парламентських виборах, що пройшли в Греції 6 травня 2012 р., консервативна партія "Нова демократія" отримала 108 місць, СІРІЗА - 52, а ПАСОК - 41 місце в 300-місцевому парламенті Греції. Жодній партії не вдалося створити правлячу коаліцію.
 
Зазначимо, що відсутність сформованого уряду в Греції перешкоджає реалізації антикризових заходів, на які країна погодилася в обмін на кредитну підтримку Євросоюзу, ЄЦБ і МВФ. Якщо грецький уряд не зможе продовжити антикризовий курс жорсткої економії, "трійка" кредиторів позбавить Грецію кредитної підтримки. Це, в свою чергу, як очікують аналітики, призведе до виходу Греції з єврозони і повернення національної грецької валюти - драхми.
 
11 травня повідомлялося, що глава Євросоюзу Херман ван Ромпей висловив стурбованість становищем в Греції і закликав грецьких політиків до прийняття "відповідальних рішень" - для виведення країни з боргової кризи.
 
Тоді ж міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило, що в разі приходу до влади коаліції, яка виступає проти проведених у цей час Грецією антикризових заходів, ризик виходу країни із зони євро збільшиться.
 
У разі виходу Греції з валютної зони прогноз по рейтингах інших назв країн буде змінений на "негативний", що означає можливість зміни рейтингу у бік пониження в короткостроковій перспективі. "Країни, які вже мають "негативний" прогноз по рейтингу, а саме: Бельгія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Португалія, Словенія та Франція, зіткнуться з негайним ризиком зниження суверенного кредитного рейтингу на один щабель", - йшлося в звіті.
 
Економіка Греції переживає серйозну кризу. У березні 2012 р. після успішної операції з обміну державних облігацій, що перебувають у розпорядженні приватного сектора, Міжнародний валютний фонд і Єврогрупа схвалили виділення Афінам другого пакету стабілізаційного кредиту на суму понад 130 млн євро.
 
Основною умовою для виділення Греції другого пакету фінансової допомоги, про яку домовлялися міністри країн єврозони, є досягнення в 2012 р. обсягу боргу, що не перевищує 121% ВВП. Обсяг кредитного траншу складе 130 млрд євро.
 
Натомість керівництво Греції зобов'язалося здійснити низку заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити робочі місця, а також провести широку програму приватизації. Ці заходи дуже непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки та інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект