НОВИНИ

14.05.2012 | Гігант американської зовнішньої політики – Ричард Лугар – залишає Сенат
Джерело - Голос Америки

Верхню палату американського Конгресу залишає один з його патріархів – сенатор-республіканець Ричард Лугар. Він програв попередні вибори в Індіані Ричарду Мердоку, якого підтримала Партія чаювання. Протягом своїх шести термінів Луґар був одним із найактивніших американських законодавців на міжнародній арені. Українцям він відомий ще з 1992-го року, коли приїхав до Києва, аби повідомити, що США готові виділити кошти на ядерне роззброєння.


Офіційно сенатський термін 80-річного Лугара закінчується у січні наступного року. І сенатор-мандрівник, що об’їхав усю Європу та Азію, за закінченням своєї кар’єри не сумує.


«Я пишаюся тим, що протягом усіх цих років ми змогли допомогли вирішити багато проблем. А також – започаткувати ініціативами для розбудови Індіани та захисту нашої країни», – щиро посміхаючись, заявив він під час своєї промови у штабі, після того, як стали відомі результати виборів.


Протягом багатьох років Лугар очолював Сенатський комітет з міжнародних справ. Він найбільш відомий як співавтор програми з ядерного роззброєння колишніх радянських республік.


«Це був початок того, що у кінцевому результаті призвело до ліквідації понад 60% усіх ядерних боєголовок, що були направлені проти США. Було ліквідовано понад 60% усіх ракет та ракетних установок», – пригадує він в інтерв’ю «Голосу Америки».


Парламентський оглядач Томас Манн каже, що Лугара у Сенаті буде важко замінити:


«Вони втрачають поважного лідера у сфері міжнародних відносин. Вони втрачають когось, хто міг працювати з обома партіями».


Хоча Лугар був завзятим консерватором, тим не менш він не вагався критикувати колишню Адміністрацію Буша. Ось що він заявив по план Буша розпочати війну в Іраку після терористичних атак 11-го вересня:


«Ми занепокоєні з приводу тероризму. Але темпи еволюції системи безпеки відстають від темпів посилення загрози. Ми спираємося на військові дії та одноосібний підхід, що послаблює наші союзницькі відносини».  


А у листопаді 2004-го року Лугар приїхав до Києва в якості спеціального представника президента Буша. Тоді він озвучив позицію США щодо наявності багатьох порушень під час виборів та закликав до проведення повторних президентських виборів.


Програш самого Луґара на попередніх виборах в Індіані означає, що він не зможе змагатися за місце в Сенаті від республіканців у листопаді. Його опонент Ричард Мердок змалював його як частину вашингтонської еліти, готового домовлятися з демократами. Останнього сенатор ніколи і не заперечував.


Наступного дня після поразки Лугара шану йому віддали сенатори-демократи. Його вони охарактеризували як рідкісного представника партії, що готовий шукати міжпартійний консенсус заради прогресу.


«Він був серйозною людиною, дуже розважливим. Він відмовлявся давати можливість ортодоксальній ідеології та міжпартійним чварам завадити виконанню ним обов’язків сенатора. Він бачив потребу людей зустрічатися та шукати спільні підходи», – сказав під час виступу в Сенаті голова Сенатського комітету з міжнародних справ Джон Керрі.


Лугар каже, що він планує залишатися активним гравцем на міжнародній арені та служити своїй країні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 875. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект