НОВИНИ

15.05.2012 | В ЄС не хочуть спортивного бойкоту і чекатимуть на вибори в Україні
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Голови європейських дипломатичних відомств єдині в оцінці «неприпустимих» умов судочинства над колишнім прем’єром України Юлією Тимошенко. Однак вони дуже поділені щодо ідеї бойкоту чемпіонату Євро-2012. У понеділок на засіданні Ради міністрів закордонних справ 27 країн співдружності було здійснено спробу визначити спільну позицію європейської співдружності щодо ситуації, що склалася навколо України. Загальний висновок зустрічі дипломатів такий: спортивного бойкотування не буде, а з подальшими політичними кроками європейці визначаться після брюссельського візиту Прем’єр-міністра Миколи Азарова у вівторок, виправлення ситуації з вибірковим судочинством та осінніх парламентських виборів в Україні. 
 
«Ми хочемо бути пов’язані угодою про асоціацію і віримо, що Україна – наш важливий сусід. Але (у наших стосунках) ми не можемо йти далі, якщо Україна не поважає засадничих цінностей», – такий головний сигнал Україні надсилає голова європейської дипломатії Катрін Аштон.
 
Тим часом, Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, країни-співгосподаря чемпіонату Євро-2012, відкидає поняття «футбольна дипломатія» та просить журналістів утримуватися від слова «бойкот». Він зазначає, що Україна ще має час виправити ситуацію, натомість ЄС готовий до подальшого зближення.
 


«Хотів би наголосити, що ніхто з країн-членів не пропонував спортивного бойкоту, – каже він. – Природньо, що держави вирішили зачекати й побачити, що відбуватиметься далі. Чи має Україна європейську ідентичність, не є наслідком рішень ні ЄС, ні когось іншого. Це тільки справа українського уряду. І питання полягає лиш у тому, як швидко це (європейське покликання) буде оформлене інституційно».
 
Розбіжності щодо Євро-2012
 


Однак, якщо голова британського міністерства закордонних справ Вільям Хейг заявляє, що «особисто він не має у планах» поїздки на українську частину футбольного чемпіонату, то його колега зі Швеції Карл Більдт відстоює протилежну думку. Він каже, що йому «складно усвідомити, що участь, або неучасть у футбольних матчах – це головний інструмент європейської політики». Карл Більдт висловив переконання, що питання, «чи рухатися європейсько-українським відносинам далі», покажуть осінні вибори.
 
 «Ми вже заявляли, що верховенство права – дуже важливе, а у європейській політиці немає місця політиці помсти, – зазначає представник Швеції. – (Україна) восени матиме вибори і ми дуже ретельно спостерігатимемо за тим, як пройдуть ці вибори. Це буде надзвичайно важливо і протягом осені ми побачимо: можемо ми рухатися вперед з Україною, чи ні».
 
У руках українських лідерів напрямок, у якому вони поведуть свою країну, – у бік Польщі, чи у бік Білорусі, – додаа Карл Більдт.
 
У таборі прихильників жорсткої позиції ЄС щодо української влади залишається голова бельгійського МЗС Дідьє Рейндерс, який вкотре висловлює повну підтримку ідеї саме політичного, а не спортивного бойкотування України.
 


Рішення бойкотувати чемпіонат Європи з футболу чи ні – в компетенції УЄФА, переконує очільний люксембурзький дипломат Жан Ассельборн, додаючи, що «можна грати в добрий футбол і без надмірної присутності міністрів».
 
Азарова у Брюсселі зустрінуть не всі голови євроустанов 
 
У вівторок і середу чинного Прем’єр-міністра України Миколу Азарова очікують у Брюсселі, де він візьме участь у засіданні Ради ЄС зі співробітництва з Україною. У середу голова українського уряду матиме зустріч із головою Європейського парламенту Мартіном Шульцем та має взяти участь у засіданні круглого столу з проблемних питань українсько-європейських відносин.
 
Характерно, що протягом дводенного візиту до брюссельських євроустанов у Миколи Азарова не буде жодної зустрічі ні з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, ні з головою Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм. Як пояснюють у європейських дипломатичних джерелах, лідери ЄС таким чином вирішили поки що не з’являтися публічно із представниками української влади.
 
 
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9663. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект