НОВИНИ

15.05.2012 | Голова НАТО спростовує заяви Росії щодо ПРО в Європі
Длерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен спростував нещодавні застереження російських урядовців стосовно планів союзників НАТО про створення в Європі протиракетної оборонної системи (ПРО). В інтерв’ю Радіо Свобода чільник НАТО висловив невдоволення з приводу того, що Москва і далі вбачає у ПРО в Європі національну небезпеку для себе, а також висловився стосовно своїх очікувань від саміту НАТО, що має відбутися в Чикаго, де на першому місці порядку денного стоятиме питання про Афганістан.
 
 – Чи вважаєте Ви, що недавні негативні зауваження й погрози російських урядовців стосовно запланованої НАТО оборонної системи (ПРО) в Європі можуть дестабілізувати переговори між НАТО і Росією?
 
 – Подібні висловлювання є приводом для хвилювання і вони не відповідають тому, що ми вирішили під час нашої останньої зустрічі в Лісабоні. Ми мали нараду НАТО-Росія в Лісабоні пару років тому, на якій вирішили розвивати чесне стратегічне партнерство між НАТО й Росією. Загрози та заяви Кремля про розгортання зброї масового знищення, направленої на країни НАТО – не відповідають розвитку чесного стратегічного партнерства. Отже, я дуже невдоволений такою заявою.
 
 – Чи саміт НАТО вважатиметься невдалим, якщо ви не виробите конкретного плану з приводу того, як виглядатиме Ваша участь в Афганістані після 2014 року?
 
 – Ми визначимо контури нашої місії в Афганістані після 2014 року – можливо не у всіх деталях, але ми окреслимо в загальних рисах, яким чином ми будемо задіяні в Афганістані після 2014-го.
 
 – Коли йдеться про фінансування Афганських сил безпеки, чи Ви маєте чітке уявлення про те, чого ви хочете досягнути в Чикаго?
 


– Расмуссен: Чикаго не буде самітом оголошених внесків, отож ви не побачите одну загальну цифру. Але я очікую, що деякі союзники і партнери висунуть конкретні пропозиції стосовно фінансових внесків у афганські сили безпеки після 2014 року. Ми припускаємо, що повна вартість діючих афганських сил безпеки становитиме приблизно 4 мільярди доларів на рік, з яких, я очікую, союзники НАТО й партнери ISAF заплатять те, що я називаю «внесок чесності». Ми не обговорюватимемо конкретні цифри в Чикаго, але я очікую на загальну зацікавленість у сплаті «внеску чесності».
 
 – Чи буде цей так званий «внесок чесності» визначений після саміту?
 
 – Буде неповна цифра, але, я думаю, певна кількість країн оголосить про значні внески, оскільки з огляду на економічну перспективу, дешевше фінансувати афганські сили безпеки для боротьби в Афганістані, аніж пересувати міжнародні війська, і з політичної точки зору також значно важливіше надати захисту Афганістану афганське обличчя.
 
 – Цей саміт не є розширеним, та чи наблизилася Грузія, яка зробила величезні внески в Афганістан, до членства в НАТО?
 


– Саміт в Чикаго не буде самітом розширення, але ми, безумовно, визнаємо прогрес, досягнутий Грузією протягом останніх років. Ми визначимо цей прогрес в нашій резолюції саміту. Ми також визнаємо дуже конкретні внески, зроблені Грузією. Власне, Грузія візьме участь у трьох важливих засіданнях в Чикаго. Грузія візьме участь в засіданні ISAF щодо Афганістану. Грузія візьме участь в спеціальній події партнерів – зустрічі 13 партнерів з усієї земної кулі, які роблять дуже значні внески в операції НАТО, і Грузія є серед цих 13 партнерів та фактично одним із найбільших помічників у наших операціях в Афганістані. І, на завершення, Грузія також візьме участь в засіданні країн-кандидатів на рівні міністрів закордонних справ. Таким чином, очевидно, що ми визнаємо досягнення Грузії і внески Грузії в НАТО.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект