НОВИНИ

16.05.2012 | Меркель та Олланд хочуть зберегти Грецію в єврозоні
Джерело - УКРІНФОРМ

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд висловилися за збереження Греції у складі єврозони попри бюджетну кризу в цій країні.
 
Про це вони заявили у вівторок під час спільної прес-конференції у Берліні.
 
"Ми хочемо, аби Греція залишилася в єврозоні", - наголосила глава німецького уряду.
 
А французький президент додав: "Греція має знати, що Європа готова зробити кроки, які підтримають її економіку". Він також висловив сподівання, що намічені на 17 червня вибори доведуть бажання греків залишитися в єврозоні.
 
Канцлер ФРН підкреслила важливість німецько-французьких відносин для розвитку Європи: "Пан президент і я знаємо, яка відповідальність перед Європою покладена на нас".
 
Франсуа Олланд, у свою чергу, також наголосив на готовності тісно співпрацювати з Берліном "на благо Європи".
 
З огляду на бюджетний пакт ЄС президент Франції заявив, що "економічне зростання має бути не лише на словах, а й відчуватися в реальності". Він підтвердив своє бажання розширити пакт, але висловився за розробку спільних з Німеччиною ідей. Ангела Меркель при цьому зазначила, що вже на червневому саміті ЄС Берлін і Париж намагатимуться представити спільні пропозиції щодо стратегії економічного зростання в Євросоюзі.
 
Це перший закордонний візит новообраного президента Франції. На зустріч із німецьким канцлером Франсуа Олланд вирушив уже за кілька годин після інавгурації. Утім, прибув він до столиці ФРН зі значним запізненням - під час польоту у літак президента влучила блискавка, і він з міркувань безпеки повернувся до Парижа, звідки пізніше вилетів до Берліна іншою авіамашиною. Ангела Меркель прийняла високого гостя з військовими почестями. ЗМІ звернули увагу, що, вітаючись, політики лише потиснули одне одному руку, а не обмінялися поцілунками, як це при зустрічі робили Меркель і Саркозі.
 
Як повідомляло агентство, під час передвиборчої кампанії кандидат-соціаліст Олланд неодноразово заявляв, що не пропустить європейський пакт бюджетної стабільності у нинішньому вигляді і має намір додати до угоди заходи щодо стимулювання економічного зростання. На початку березня лідери ЄС підписали угоду про бюджетну стабільність, що покликана поліпшити ситуацію з держвитратами в країнах ЄС. До угоди, що передбачає автоматичні санкції за порушення бюджетної дисципліни, не побажали приєднатися Чехія і Велика Британія.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект