НОВИНИ

21.05.2012 | Генсек НАТО заявив про завершення "першої стадії" створення ПРО в Європі
За матеріалами - Українського тижня

"Ми називаємо це проміжною оперативною готовністю. Це - перший крок довгострокової мети забезпечити захист всієїєвропейської території, населення і збройних сил", - сказав Расмуссен на прес-конференції на саміті НАТО в Чикаго.
 
Поки система ще не може повністю забезпечувати протиракетну безпеку Європи, оскільки її зона покриття ще обмежена. За словами генсека НАТО, комплекс ПРО повністю стане до ладу до 2018 року.
 
У свою чергу президент Франції Франсуа Олланд заявив, що Росія та інші країни не повинні відчувати загрозу з боку європейської системи протиракетної оборони.
 
За словами французького лідера для того, щоб його країна підтримала розгортанні системи ПРО, повинні бути дотримані чотири умови. Мова йде про ціну проекту, правила застосування системи ПРО, її підтримки з боку європейських компаній і відповідність програмі ядерного стримування Франції.
 
Раніше Олланд підтвердив своє рішення до кінця цього року вивести майже всі французькі війська з Афганістану, що входить врозріз з наміром НАТО завершити виведення іноземних військ із цієї країни до кінця року 2014 року.
 
 Як відомо, Росія і НАТО домовилися співпрацювати за проектом ЄвроПРО на саміті в Лісабоні в 2010 році, проте в ході переговорів США відмовилися надати юридичні гарантії ненаправленості системи проти російських ядерних сил, як того вимагала Росія. З тих пір тема ПРО стала одним з головних каменів спотикання у відносинах Росії і Сполучених Штатів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект