НОВИНИ

25.05.2012 | Європейські авіалінії готуються до економічної турбулентності
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Найбільша в Європі бюджетна авіакомпанія – ірландська Ryanair завжди мала оригінальні ідеї заощадження коштів. Здебільшого їхнім автором виступав директор Майкл О'Лірі. Він вже зменшив кількість льоду у напоях на борту, що дало можливість авіакомпанії економити тисячі кілограмів й відповідно тисячі євро. Крім того, з економічних міркувань, Ryanair хотіла літати лише з одним пілотом, але з цього задуму нічого не вийшло.
 
Не всі авіакомпанії вигадують подібні ідея заощадження коштів. Але ослаблення європейської економіки та високі ціни на пальне непокоять усіх без винятку. Авіаційний експерт Гайнріх Ґроссбонгардт розповів DW, що авіакомпанії страждають від цін на нафту, що стрімко повзуть угору. „Цього року ціна зросла і це дуже помітно. До цього додаються ще такі „незначні “ витрати, як податок на авіаперевезення. До того ж європейські авіалінії борються проти зростаючої конкуренції з авіалініями країн Перської затоки.
 
Без вигідних контрактів


 
Економічний спад та криза в деяких європейських країнах є причиною песимістичних прогнозів Ryanair. Незважаючи на нові рекордні прибутки, ірландці побоюються, що їхній успішний курс не триватиме довго. В будь-якому разі бюджетні авіакомпанії вже протягом тривалого часу працюють на межі, впевнений Ґроссбонгардт. Ціновий розрив між бюджетними квитками та звичайними пасажирськими рейсами сильно скоротився.
 
Як зазначає авіаційний експерт, протягом багатьох років Ryanair мала дуже вигідні угоди з виробником літаків - Boeing: „Ryanair замовив Boeing величезну кількість літаків і отримав таким чином дуже вигідні ціни. А потім вони продали ці літаки дорожче. “ Та сьогодні виробники не укладають подібні угоди, в результаті залишаючи Ryanair без додаткового джерела прибутку.
 
Перевтілення Air Berlin
 
Протягом декількох місяців Air Berlin - друга найбільша авіакомпанія Німеччини - намагається вирішити проблему з низькими прибутками. Крім жорсткої програми заощаджень, вводяться нові бюджетні тарифи. Один з них - JustFly починає діяти з 1 липня. Реєстрація відбуватиметься лише через Інтернет і, за схожою схемою, якою користується дочірня компанія Lufthansa - Germanwings, за багаж потрібно буде доплачувати.
 


Гайнріх Гроссбонгардт наголошує на тому, що зараз у Air Berlin дуже важкий перехідний етап. Було не лише розпочато програму заощаджень, а й змінено всю бізнес-модель компанії. Раніше вони займалися перевезенням туристів та бізнесменів здебільшого лише у межах Європи, але в майбутньому прагнуть літати також на великі відстані, використовуючи як власні літаки, так і борти партнерської компанії - Etihad Airways з Абу-Дабі.
 
Lufthansa модернізується
 
Навіть найбільшу німецьку авіакомпанію Lufthansa непокоять витрати на персонал. Їй, можливо, доведеться звільнити працівників та об'єднати підприємства й дочірні компанії. Завдяки новій програмі заощаджень Lufthansa сподівається до кінця 2014 року підвищити свої прибутки на 1,5 мільярди євро. Торік понад 100 мільйонів пасажирів скористалося послугами авіакомпанії, але чистий прибуток був не дуже вражаючим.
 
Через невеликий попит, у майбутньому Lufthansa хоче відмовитися від бізнес-класу на деяких маршрутах. Та водночас на більш популярних рейсах бізнес-клас збираються до 2014 року навіть розширити. Нові сидіння можна буде розкладати на ліжка, що в інших авіалініях (наприклад Air Canada) уже не новина і давно успішно використовується. Такі модернізації слугують доказом того, що Lufthansa й надалі сподівається утримувати лідируючі позиції серед перевізників преміум-класу.
 
Понад хмарами
 


Чутки про скорочення до 5 тисячі робочих місць у Air France, конкурентів авіаперевізника Lufthansa, непокоять усіх співробітників. Торік втрати французько-нідерландського концерну Air France-KLM становили більше 800 мільйонів євро. Програма заощаджень має до 2014 року скоротити витрати майже на 2 мільярди євро.
 
Гайнріх Гроссбонгардт впевнений, що слід очікувати нового злиття компаній. В Європі існує ще безліч концернів, котрі, можливо, не зможуть подолати кризy самостійно. „Дуже актуальною є дискусія щодо португальської компанії TAP. Усіх хвилює питання, хто стане її власником.“ Як Lufthansa, так і British-Airways дуже зацікавлені цією авіакомпанією.
 
Але не кожна дочірня компанія може стати прибутковою. Так, швейцарська авіакомпанія Swiss Air була вдалим надбанням для Lufthansa, каже Гроссбонгардт: „Інтеграція була успішною і Swiss Air почала дуже швидко приносити прибуток.“ Дочірня компанія Austrian Airlines виявилася, однак, збитковою.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект