НОВИНИ

29.05.2012 | МВФ не дасть грошей Україні у цьому році
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Тарифи на житлово-комунальні послуги та газ для населення цього року не зростатимуть, запевняють у владі. Відтак, не відновиться і співпраця з Міжнародним валютним фондом, наголошують експерти. Вони вважають, що влада, заграючи з громадянами перед виборами, не наважиться на реальні економічні перетворення як в енергетичній, так і в інших сферах. Водночас, МВФ рекомендує здійснити суттєве підвищення тарифів і проводити регулярне підвищення в майбутньому за умови скасування субсидій, але надання фінансової підтримки найбіднішим верствам населення. 
 
Співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною не заважає нічого, крім питання про тарифи на енергоносії, заявив Радіо Свобода член парламентського комітету з питань економічної політики, депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков. За його словами, основні напрямки економічних реформ, що здійснюються в Україні, отримали добро з боку МВФ.
 


«Це ті напрямки, які визначені Президентом України ще у 2010 році. Напрямки реформ відповідають баченню Міжнародного валютного фонду. Є певні непорозуміння щодо підвищення тарифів на комунальні послуги. Але є позиція керівництва держави: такого підвищення, принаймні у цьому році, не відбудеться. Ми не будемо підвищувати у цьому році тарифи на житлово-комунальні послуги, ми не будемо підвищувати тарифи на газ для населення», – сказав Плотніков.
 
МВФ не довіряє економічної політиці української влади
  
 Глава місії МВФ Крістофер Джарвіс у своїй заяві також рекомендував Кабінету міністрів України розглянути можливість скорочення кількості податкових пільг або обмежити бюджетні витрати, а також вжити додаткових заходів для гарантування дотримання планового дефіциту держбюджету. Це свідчить про недовіру з боку МВФ до економічної політики влади, зауважив у коментарі для Радіо Свобода депутат від Нашої України – Народної самооборони Володимир Лановий.
 


«Міжнародні організації бачать, що в Україні не здійснюються ринкові реформи цивілізованого західного типу. Тому Міжнародний валютний фонд не хоче пов’язувати себе з наслідками сьогоднішньої економічної політики. Але він знаходить коректні слова, що в Україні не відбуваються очікувані реформи, що не покращується ситуація з платоспроможністю на ринку комунальних послуг і споживання газу», – наголосив Лановий.
 
За його словами, відновлення кредитування України Міжнародним валютним фондом за чинної економічної політики є малоймовірним.
 


Насправді люди вже сплачують за газ по повній програмі 


  
 Принаймні цього року співпраця не відновиться, вважає експерт з економічних питань центру імені Разумкова Володимир Омельченко. На його думку, головна мета влади – парламентські вибори, тому найближчим часом вона не піде на створення умов для формування ринкових цін на газ та житлово-комунальні послуги.
 


«Насправді люди сплачують по повній програмі усі ціни за газ. Просто недостатньо фінансуються програми медичні, соціальні, недостатньо фінансуються зарплати, пенсії. Це такий фокус. Насправді громадяни не повинні радіти, що вони не сплачують – вони сплачують своїм низьким рівнем життя і низькими соціальними стандартами», – зазначив Омельченко.
 
 За словами глави місії МВФ, збільшення тарифів на газ та опалення для населення залишається важливою складовою для отримання енергетичної незалежності України. Крістофер Джарвіс також наголосив, що українські споживачі досі оплачують лише п’яту частину вартості імпортованого газу, при цьому подібна ситуація забезпечується за рахунок всього населення країни рівною мірою, хоча обсяги використання газу суттєво відрізняються у різних споживачів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7878. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект