НОВИНИ

30.05.2012 | Европа розробляє транскордонну схему порятунку банків
Джерело - Korespondent

Країни Євросоюзу можуть зобов'язати рятувати проблемні банки одна одної, згідно з проектом закону ЄС, прийняття якого серйозно просуне фінансову інтеграцію Європи.


Банківські проблеми Іспанії і загроза того, що втеча вкладників у Греції може поширитися за її межі, змусили ЄС повернутися до створення закону, який допоможе вирішити проблему збанкрутілих кредитних організацій.


Нові правила Єврокомісія запропонує 6 червня, надавши місцевим регуляторам "право агресивного втручання" - можливість брати під контроль луснуті банки, закривати їх і переносити збитки на їхніх акціонерів.


У разі прийняття цього законопроекту, він стане першим кроком до створення пан'європейської системи нагляду - життєво важливого елементу "банківського союзу", до якого закликає Європейський центробанк.


Пропонований законопроект покликаний не допустити банкам бути "занадто великими, щоб збанкрутувати", тобто запобігти такій ситуації, коли обвал банку викликає хаос на ринку. Він також дасть регуляторам можливість покладати збитки на акціонерів, забезпечуючи підтримку капіталу банку і виводячи з-під удару платників податків.


 


Імовірно закон може вступити в силу в 2014 році. Він наказує країнам готуватися до банківського обвалу, відкладаючи суму, еквівалентну 1% від банківських депозитів. Ці гроші будуть зберігатися в резерві, і використовуватися в екстрених випадках для підтримки проблемних банків за допомогою кредитів або гарантій.


Як наголошується, документ не передбачає негайного введення в дію єдиного фонду Євросоюзу для ліквідації або реабілітації проблемних банків - підхід, за який виступає ЄЦБ. Однак він пропонує посилити зв'язки між національними фондами, що є кроком до створення єдиної схеми ЄС. Наслідком цього може стати, наприклад така ситуація, коли фонд у Великобританії буде зобов'язаний кредитувати французький фонд, якщо банку, що працює в обох країнах, буде загрожувати банкрутство.


Об'єднання національних фондів може викликати жорсткий опір таких країн, як Великобританія, яка стверджує, що Лондон, а не Брюссель, повинен мати право вирішувати, коли давати гроші на підтримку банків. Вимога створити єдиний фонд вирішення проблем не сподобається і Німеччині. Вона виступає проти будь-яких спроб використовувати її фінансову міць для допомоги банкам в слабких країнах, таких, як Іспанія.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект