НОВИНИ

06.06.2012 | Китаю та Росії не удалося підписати "проривну" угоду щодо поставок газу
Джерело - УКРІНФОРМ

Лідери КНР і РФ Ху Цзіньтао і Володимир Путін за підсумками переговорів у Пекіні підписали 17 документів про співпрацю.
 
 
"Ми з президентом Росії одностайно вирішили, що сторони продовжать розглядати розвиток двосторонніх стосунків як пріоритет своєї зовнішньої політики", - сказав Ху Цзіньтао.
 
За оцінкою глави російської держави, "завдяки спільним зусиллям ми підняли рівень російсько-китайської взаємодії на безпрецедентну висоту і якість".
 
Зокрема, глави держав у Спільній заяві відзначили, що обговорили перспективи співпраці в енергетиці, науці і техніці, торгівлі тощо, обмінялися думками про ситуацію на Близькому Сході, у Північній Африці, на Корейському півострові і наввколо ядерної програми Ірану. Домовилися спільно боротися з тероризмом, екстремізмом і сепаратизмом; поширенням зброї масового ураження; економічними кризами; зміцнити співпрацю у рамках міжнародних організацій, членами яких є. Обговорили ситуацію в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
 
Підписані угоди між російським Зовнішекономбанком і Банком розвитку Китаю про кредитування проекту будівництва Тайшетського алюмінієвого заводу в Іркутській області обсягом 1,43 млрд доларів строком на 14 років; про співпрацю між "СИБУР Холдинг" і Китайською нафтохімічною корпорацією; між "Уралвагонзаводом" і Китайською південною вагонобудівною корпорацією.
 
Підписано також меморандум про взаєморозуміння між Об'єднаною авіабудівною корпорацією і китайською корпорацією комерційних літаків про спільне створення у перспективі широкофюзеляжного далекомагістрального літака.
 
Підписані меморандуми і протоколи у сфері розширення співпраці у промисловості, інвестиційній сфері, співпраці у технологіях, туризмі, страхуванні, інформації.
 
Проте, як і передбачалося, проривної угоди про поставки газу підписати так і не удалося, сторони все ще не можуть домовитися про ціну.
 
Проте, російська сторона розраховує, що зможе довести взаємний товарооборот з Китаєм з 83,5 млрд доларів у 2011 році до 200 млрд у 2020-му.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект