НОВИНИ

06.06.2012 | Путін знайшов у Пекіні підтримку в суперечці із Заходом про Сирію
Джерело - Korespondent

Китай проголосив єдину з Росією позицію протидіяти іноземній інтервенції або примусовій зміні режиму в Сирії, наполягаючи на втіленні мирного плану спецпредставника ООН Кофі Аннана, що дає збої.


Путін знайшов у Пекіні підтримку в суперечці із Заходом про Сирію


Постійні члени Ради безпеки ООН Москва і Пекін блокують спроби Заходу провести резолюцію, яка засуджує сирійського лідера Башара Асада, котрий бореться з повстанцями. ООН стверджує, що його війська знищили більш як 10 тисяч осіб з березня минулого року.


Путін прибув до Китаю на саміт Шанхайської організації співпраці, куди також входять Казахстан, Узбекистан, Киргизстан і Таджикистан. Напередодні Путін зустрічався в Петербурзі з лідерами Євросоюзу, і сторони утрималися від коментарів щодо дискусії про сирійську проблему.


"Що стосується сирійського питання, глави держав сказали, що міжнародне співтовариство має як і раніше підтримувати об'єднані посередницькі зусилля Арабської ліги і спеціального посла Аннана і наглядову місію ООН, щоб забезпечити політичне вирішення проблеми в Сирії", - повідомило телебачення після зустрічі Путіна і голови КНР Ху Цзіньтао.


"Наголошую, що наші позиції близькі, співзвучні, і головне, що ми вийшли на високий рівень координації з метою максимально ефективного сприяння врегулювання міжнародних криз і проблем", - сказав Путін у підсумковій заяві для преси.


Росія і Китай консультуються щодо вирішення сирійського питання і вважають, що необхідно негайно покласти край насильству і якнайшвидше почати політичний діалог, сказав представник міністерства закордонних справ Китаю Лю Веймінь.


"Обидві сторони виступають проти зовнішньої інтервенції в Сирію і проти змін режиму силою, - сказав Лю. - Ми віримо, що врешті-решт сирійський питання буде належним чином вирішене шляхом консультацій між різними партіями в Сирії. Це в інтересах сирійського народу. Китай і Росія відіграють, своїм власним способом, позитивну роль у вирішенні сирійської проблеми".


Сирійські повстанці заявили в понеділок, що більше не несуть зобов'язань у рамках "плану Аннана", оскільки вважають Асада винним в порушенні перемир'я і змушені атакувати урядові сили, щоб захистити "наш народ".


Держсекретар США Гілларі Клінтон сказала минулого тижня, що Вашингтон розглядає позицію Росії щодо конфлікту в Сирії як підтримку режиму Асада.


Симетрична відповідь


Сирія у вівторок назвала 17 дипломатів, більшість з яких американці і європейці, "персонами нон ґрата" у відповідь на масове висилання сирійських послів із західних столиць минулого тижня. Проте МЗС повідомило, що уряд поки готовий до відновлення відносин з дипломатами, майже всі з яких вже були відкликані їх урядами.


"Сирійська Арабська Республіка все ще вірить у важливість діалогу, заснованого на принципах рівності та взаємоповаги, - йдеться в заяві міністерства. - Ми сподіваємося, що країни, які почали ці дії, приймуть ці принципи, які дозволять відновити нормальні взаємини".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1714. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект