НОВИНИ

16.07.2004 | Базів хотів би, щоб критики реверсу “Одеса-Броди” зробили “конкретні альтернативні пропозиції”
Джерело - УНІАН

Заступник глави Адміністрації Президента України - керівник Головного аналітичного управління АПУ Василь БАЗІВ хотів би, щоб критика щодо реверсу нафтопроводу “Одеса-Броди” знайшла своє продовження в “конкретних альтернативних пропозиціях”.


Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на брифінгу сьогодні, відповідаючи на запитання, чи має намір Президент України Леонід КУЧМА переглянути реверсне використання нафтопроводу “Одеса-Броди” у зв'язку з критикою цього рішення з боку Туреччини та Польщі.


“Хотілося б, щоб ця критика знайшла своє продовження в конкретних альтернативних пропозиціях”, - сказав В.БАЗІВ, ще раз нагадавши, що реверс - “це крок тимчасовий і вимушений”.


Як повідомляв УНІАН, Україна завершила будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" наприкінці 2001 року, проте маршрут, що розрахований на транзит 14 млн. тонн каспійської нафти до Європи на рік в обхід турецьких проток, поки не використовувався через те, що Київ не міг знайти постачальників сировини.


Російські компанії, зацікавлені в збільшенні поставок нафти на європейські ринки, запропонували Україні використовувати нафтопровід у реверсному режимі - з Бродів до Одеси, проте Київ спочатку відмовив росіянам, і лише нещодавно дозволив реверс нафтопроводу в сторону терміналу "Південний", що під Одесою.


5 липня 2004 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №831, яка зняла визначення конкретного напрямку використання нафтопроводу. Саме це дало змогу розглянути пропозиції “ТНК-ВР” щодо реверсного використання нафтопроводу у напрямку Броди-Одеса МНТ-“Південний”.


8 липня ц. р. Наглядова рада ВАТ "Укртранснафта" схвалила укладення з російсько-британською компанією "ТНК-ВР" контракту на поставку нафти для трубопроводу "Одеса-Броди" для транспортування в реверсному режимі. Зокрема, проект контракту передбачає транспортування російської нафти Urals маршрутом "Мозир-Броди-нафтетермінал "Південний (Одеса)" протягом 3-х років в обсязі 9 млн. тонн на рік.


Після цього, посадові особи Польщі, США, Єврокомісії висловили занепокоєння рішенням Кабінету Міністрів України про транспортування нафти трубопроводом "Одеса-Броди" в реверсному режимі.


15 липня Туреччина звернулася до України з проханням відмовитися від реверсу нафтопроводу "Одеса-Броди", оскільки це різко збільшить навантаження на протоку Босфор, повідомило агентство Reuters.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект