НОВИНИ

29.06.2012 | Верховний суд США затвердив медичну реформу Обами
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Сполучених Штатах Верховний суд проголосив Закон про охорону здоров’я таким, що відповідає вимогам Конституції. Цей закон, ухвалений Конгресом три роки тому, охоплює медичним обслуговуванням практично все населення країни, включно з тими, в кого нема медичного страхового поліса. Тисячі людей, які зібралися перед будинком Верховного суду у Вашингтоні, вітали рішення суддів. У Білому Домі президент Барак Обама заявив, що цей закон відповідає інтересам усього американського народу. 
 
Суперечки навколо цього закону точилися від самого початку, і дійшло до судового позову від 26 штатів, які вимагали скасувати його. Зрештою, по інстанціях справа дійшла до Верховного суду.
 
Причина та, що новий закон сподобався далеко не всім. Штати скаржилися на брак коштів. Зокрема, багато протестів викликала стаття, яка зобов’язує кожного купувати особисту медичну страховку, а тому, хто цього не зробить, мусить сплатити штраф. За результатами опитування громадської думки, 60 відсотків американців вважають таку вимогу урядовим тиском, а майже половина опитуваних – проти всього закону.
 
Тим не менше, ухвала Верховного суду – остаточна, тож справу закрито, як наголосив Геррі Рід, лідер демократичної більшості в Сенаті.
 


«Відтак американці можуть не боятися втратити свою медичну страховку, якщо втратили працю, – сказав сенатор Рід. – Невдовзі буквально всі американці матимуть доступ до медичної страховки, що їм по кишені, і до життєво важливої допомоги, потрібної їм».
 
 Республіканські опоненти закону: боротьбу не закінчено
 
 Конгресмен Джон Бейнер, спікер Палати представників, де більшість законодавців становлять республіканці, обіцяє боротьбу за скасування закону по частинах.
 


А Мітт Ромні, республіканський кандидат на посаду президента США, заявив: «Якщо ми хочемо позбутися цього закону Обами, нам треба буде замінити президента Обаму. Моє завдання – зробити саме так».
 
 Варто зауважити, що сам Ромні, коли був губернатором Масачусетса, запровадив у своєму штаті закон про охорону здоров’я, подібний до обамівського.
 
 Рішення Верховного суду може вплинути на перебіг передвиборної президентської кампанії. Це рішення сприймають як величезну перемогу Барака Обами. Воно без сумніву надихне прихильників президента.
 
 Між тим, якраз напередодні оголошення цього рішення впливова газета The New York Times писала, що варто очікувати негативного ставлення Верховного суду.
 
 Мовляв, коли закон ухвалював Конгрес, не було навіть слухання про його відповідність приписам Конституції.
 
 Коментатори передрікали що у Верховному суді, що складається з дев’ятьох суддів, консервативна п’ятірка візьме гору над чотирма лібералами. Ніхто, однак не очікував, що до лібералів, які підтримали закон, приєднається консервативний суддя Джон Робертс, голова Верховного суду.
 
 Барак Обама виступив у Білому Домі зі спеціальною заявою з приводу рішення Верховного суду.
 


«Я поважаю щирі застереження з боку мільйонів американців, – визнав президент. – Багато коментарів у перебігу дебатів... наголошували політичне значення закону. Одначе, нині вже усвідомлюють, що я зробив це не для політичної вигоди. Я зробив це тому, що це добре для країни. Я зробив це тому, що це добре для американського народу», – наголосив Обама.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект