НОВИНИ

03.07.2012 | Проекти, які фінансуються НАТО, допомагають Україні позбутися небезпечних боєприпасів
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Запаси непридатних і застарілих боєприпасів створюють проблеми для багатьох країн. Занедбані склади можуть бути дуже небезпечними. В Україні, внаслідок кількох інцидентів з вибухами на складах боєприпасів, загинули і постраждали люди, було завдано значної матеріальної шкоди. Заради безпеки місцевого населення поблизу таких складів НАТО фінансує проект на допомогу безпечній утилізації надлишкових боєприпасів у цій країні.



Після розпаду колишнього СРСР Україна успадкувала велику кількість зброї і боєприпасів. В кінці свого життєвого циклу надлишкові боєприпаси стають непридатними для використання. Вони часто зберігаються під відкритим небом, на них впливає спека і вологість, що може призвести до їх дестабілізації. На складах боєприпасів завжди є ризик вибухів. Несподівана і часто нічим не спровокована детонація становить загрозу для місцевих мешканців.
 
Для того щоб допомогти зробити території навколо складів безпечнішими для місцевого населення, НАТО виконує в Україні проект Цільового фонду з утилізації надлишкових боєприпасів. «Головна мета проекту полягає в знищенні запасів, які загрожують місцевому населенню», – каже д-р Фредерік Пежо, менеджер Цільового фонду від Агентства з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування НАТО (NAMSA), який наглядає за роботами в рамках проекту.


Полковник Олег Левченко, перший секретар з питань оборони і представник Національного керівника з питань озброєнь в українській дипломатичній місії при НАТО, розповідає про цінність цієї ініціативи: «Проект Цільового фонду забезпечує не лише знання і технічні засоби, а і забезпечує більшу частину коштів, потрібних для знищення озброєнь і знешкодження боєприпасів, тому неможливо переоцінити його важливість. Цей проект є гарним прикладом конструктивного співробітництва між Україною і НАТО».


Утилізація смертоносної спадщини
 


Цей проект є продовженням попереднього п’ятирічного проекту Цільового фонду НАТО в Україні. На першому етапі проекту на Донецькому державному хімічному заводі було побудовано установку для спалювання вибухонебезпечних відходів, в якій було знищено 400 тисяч одиниць стрілецької і легкої зброї, 15 тисяч тонн боєприпасів, тисяча переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК) і 500 пускових пристроїв для них.


Другий етап проекту, який розпочався в травні 2012 року, зосереджений на ліквідації ще 366 тисяч одиниць легкої і стрілецької зброї, знешкодженні 76 тисяч тонн звичайних боєприпасів, в тому числі три мільйони протипіхотних мін ПФМ-1.
 
Провідною країною проекту вартістю 25 мільйонів євро є США. «В Україні наявна гостра потреба в такій роботі і НАТО задовольняє цю потребу», – каже Ріго Гарза, політичний радник місії США при НАТО.


На основі досвіду, який підрядники отримали під час першого етапу проекту, цього разу робота виконується швидше. Очікується, що проект буде завершено протягом чотирьох років.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект