НОВИНИ

18.07.2012 | Американські компанії починають повертати виробництво у США
Джерело - Голос Америки

Протягом десятиліть американські компанії переносили виробництво у країни з дешевою робочою силою. Однак попит на товар, зроблений у США, спонукає виробників товарів легкої промисловості повертатися на батьківщину. Так понад 150 тисяч людей на півдні Каліфорнії зайняті у різних галузях легкої промисловості. Президент Асоціації підприємств легкої промисловості Ільзе Метчик говорить так:


«Якщо хочете продавати готовий одяг у США, ви шиєте його у Каліфорнії».
 
За її словами, усе більше дизайнерів одягу сьогодні шиють свою продукцію у США:
 
«Усе, що розповідають тепер про Китай: що там не  виконуються закони про працю, що уряд занижує свою валюту… Це насторожує людей. Вони, можливо, не знають подробиць, але вони в курсі подій».
 
Американські споживачі так само починають віддавати перевагу товарам, зробленим у США. Кетлін Гудак каже, що воліє підтримувати місцевого виробника:
 
«Я хочу, щоби мої гроші йшли на підтримку американських робітників».
 
Попит на речі, зроблені у Сполучених Штатах, існує навіть за кордоном, говорить Браян Кенґ, президент базованої у Лос-Анджелесі компанії «Rhapsody»:
 
«Колись усі були під враженням, що на азійському ринку найкраще продаються Fendi, Gucci чи вже зовсім дешевий одяг. Ми побачили, що це не так. Адже є великий середній клас».
 
Торік Браян перевів до США більшість свого виробництва, що знаходилося у Латинській Америці та Китаї. Не зупинило його навіть те, що собівартість товарів, зроблених у США, зросла на 10-20 відсотків. Лоні Кейн, президент фірми «Karen Kane», також свого часу мав виробництво текстильних виробів у Китаї. Тепер він шиє продукцію в Америці. Підприємець каже, що виробництво у Китаї перестає бути дешевим: «Китай і його життєві стандарти йдуть вгору, а з ними і зарплати».
 


А от якість товару не покращується. Натомість в Америці виробники мають більше контролю над технологіями і матеріалами, а значить і над якістю продукції, на що звертають увагу у дорогих мережах роздрібної торгівлі. З цим погоджується віце-президент компанії «Bloomingdale» Френк Дороф:
 
«Я віддаю перевагу товарам, зробленим у США тому, що я можу встановити зв’язки з виробником, а також це прискорює доставку товарів до крамниць. Якщо є гарантії, то є і якість».
 
Усе ж, більшість одягу шиється за межами Сполучених Штатів і, як каже Лоні Кейн, деякі речі навряд чи коли-небудь будуть вироблятися в Америці: «Речі, які продаються у мережі крамниць «Волмарт», ніколи не будуть робити у США. Їх клієнти готові платити лише певну ціну, а за такі гроші тут такого не зробиш».
 
Утім, якщо Китай стане занадто дорогим для виробників, вони завжди зможуть перевести виробництво в якусь іншу країну, як наприклад Бангладеш чи Камбоджу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3035. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект