НОВИНИ

18.07.2012 | Росія хоче на довше затягнути агонію режиму Асада
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У вівторок посланець ООН та Ліги арабських країн Кофі Аннан провів у Москві переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Судячи зі змісту зустрічей Кофі Аннана з російськими керівниками, йому так і не вдалося заручитися підтримкою Москви щодо ухвалення ООН суворіших санкцій проти президента Сирії Башара Асада. Мандат міжнародної місії з проблеми Сирії завершується у п’ятницю. Потрібна нова резолюція Ради безпеки. Росія хоче як можна надовше затягнути агонію режиму Асада, який веде жорстокі бої з Вільною сирійською армією вже і на вулицях столиці. Повідомляють, що 18 генералів втекли з Сирії, а опозиція попереджає про небезпеку застосування режимом хімічної зброї проти повстанців і цивільного населення.
 
 Згідно із повідомленнями з Сирії, бої між силами Вільної сирійської армії та урядовими військами точилися у вівторок вже у центрі Дамаска. Перестрілки відбуваються в районі Центрального банку Сирії на одній із центральних площ столиці. Війська Башара Асада застосовують проти повстанців та мирного населення артилерію, ракети, авіацію. Гвинтокрили влади завдають повітряних ракетних ударів по опозиції в самій столиці. Спостерігачі вважають, що наближається падіння режиму Асада.
 
 «Думаю, що наближається момент падіння режиму. Є багато ознак, включно з дезертирством сирійських пілотів, дипломатів, генералів. Навіть Росія, судячи з усього, вже вдається до спроб мінімізувати свої втрати в Сирії, які будуть величезними, якщо на зміну Асаду прийде сунітський режим. І, як виглядає, поворотний пункт дійсно близький», – сказав Радіо Свобода професор-міжнародник із університету Джоунза Гопкінса Роберт Фрідман.
 
 Минулої ночі до півтори тисячі сирійців перетнули кордон із Туреччиною і прибули до турецької провінції Хатай. Серед них кілька офіцерів сирійської армії та бригадний генерал. Всього втекло з Сирії за станом на вівторок до 18 чільників армії Башара Асада. Ознакою ескалації воєнних дій у Сирії є значна кількість біженців.
 
 «Число сирійських біженців, зареєстрованих відомством ООН, які отримують нашу допомогу в Йорданії, Іраку, Лівані, Туреччині на сьогодні складає понад 100 тисяч осіб. Три чверті з них – діти і жінки. Припускаємо, що кількість біженців із Сирії значно вища, бо реєструються переважно ті, у кого закінчується засоби існування», – наголосив у вівторок представник відомства ООН у справах біженців Адріан Едвардс.
 
 Колишній посол Сирії в Іраку Наваф аль-Фарес, який перейшов на бік опозиції, заявив журналістам, що режим Асада може застосувати проти населення хімічну зброю. Він також звинуватив нинішній режим Дамаска у співпраці з «Аль-Каїдою».
 
 Москва програє «сирійську партію» – експерт
 
 Президент Росії Володимир Путін у вівторок під час зустрічі з міжнародним посланцем в Сирії Кофі Аннаном сказав, що Росія й надалі буде підтримувати його зусилля з урегулювання сирійської кризи. За словами самого Аннана, Сирія перебуває на роздоріжжі і настав «ключовий момент» для цієї країни. Однак  інших подробиць переговорів Аннана з Путіним інформаційні агентства не повідомляють.
 
 Днем раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив перед переговорами з Кофі Аннаном, що Росія проти застосування радикальніших методів проти режиму Асада і не буде закликати його до відставки.
 
 Уже згаданий американський професор Робер Фрідман вважає, що «Москва намагається якнайдовше затягувати в Сирії цю програшну вже для неї партію». Тим більше, що США зараз не до Сирії, бо через 4 місяці вибори президента, а Європа загрузла в економічних проблемах, і Захід, на думку Фрідмана, не піде на пряме втручання у справи Сирії.
 
 Хоча у вівторок міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Гейґ під час виступу в Аммані (Йорданія) наполягав на застосуванні до режиму Асада статті 7 Статуту ООН, яка передбачає рішучі заходи, аж до силового міжнародного втручання. У вівторок влада Іраку закликала своїх громадян покинути територію Сирії у зв’язку з небезпекою збройних нападів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект