НОВИНИ

20.07.2012 | МВФ побоюється за долю економіки Великобританії
За матеріалами - Korespondent

Стають відомі подробиці рішення Банку Англії збільшити обсяг програми кредитування на 50 млрд фунтів.


Як виявилося, не всі члени комітету з грошово-кредитної політики його підтримали, двоє з дев'яти проголосували проти, адже, на їхню думку, в додаткових заходах стимулювання економіки зараз немає необхідності. Обговорювалося і питання про подальше зниження процентної ставки, яка зараз перебуває на рівні 0,5%. Регулятор в майбутньому може піти на такий крок, якщо для економіки буде потрібен додатковий стимул.


Олімпійські ігри в Лондоні, які відкриваються наступного тижня, можуть підтримати ринок праці Великобританії. На тижні стало відомо, що безробіття знизилося до 8,1%, що безпосередньо пов'язано з додатковими робочими місцями, створеними в переддень Ігор. Однак позитив може виявитися короткостроковим, і вже через два-три місяці ситуація із зайнятістю може знову загостритися, оскільки велика частина нових трудових контрактів є тимчасовими. До середини наступного року рівень безробіття може узагалі піднятися до 8,8%.


Підвів і діамантовий ювілей королеви, який широко відзначався по всій країні. У період з травня по червень роздрібні продажі показали зростання всього на 0,1% (прогноз був 0,5%). Британців підвела погода, яка виявилася в цьому році небувало холодною. Складно очікувати хороших показників від ритейлу, коли на вулиці день через день проливний дощ і вітер. У цілому за підсумками другого кварталу роздріб впав на 0,7%, що безумовно ускладнить вихід країни з рецесії, в яку вона вступила за підсумками першого кварталу.


Міжнародний валютний фонд вже закликав британський уряд переглянути план скорочення витрат, оскільки подальша боротьба з бюджетним дефіцитом може призвести до тривалої стагнації. У МВФ пропонують відкрити банкам країни доступ до дешевих грошей в обмін на зобов'язання останніх більш активно займатися кредитуванням. Наразі, незважаючи на всі зусилля влади, малому і середньому бізнесу досить складно знайти фінансування, оскільки банки вкрай неохоче схвалюють кредитні заявки.


Нагадаємо, нещодавно МВФ заявив, що перспективи поліпшення справ у світовій економіці залишаються під питанням, а країни єврозони все ще в нестійкому становищі. Прогнози експертів однаково песимістичні і для багатих країн, і для країн, що розвиваються.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект