НОВИНИ

15.08.2012 | Економіка єврозони за квітень-червень скоротилася на 0,2%
Джерело - УКРІНФОРМ

Сумарний валовий внутрішній продукт (ВВП) країн єврозони у другому кварталі 2012 року скоротився на 0,2% порівняно з січнем-березнем, коли приріст був рівний нулю.
 
Про це повідомляється у відповідному звіті статистичного агентства Євросоюзу Eurostat, передає BBC.
 
"Перед нами хибне коло скорочення бюджетних витрат, високих облікових ставок на периферії й зростання державних боргів", - прокоментувала звіт Алін Шуйлінг з нідерландського банку ABN Amro. Згідно з її прогнозом, у третьому кварталі також потрібно чекати на скорочення сумарного ВВП країн єврозони.
 
Звіт Євростату включає в себе цифри по 17 країнах, що використовують євро.


Економіка Німеччини, згідно зі статистичними даними, у другому кварталі 2012 року додала 0,3%, цьому зростанню сприяли експортні поставки й внутрішнє споживання. За той же період економіка Франції показала нульовий приріст, що, проте, краще, ніж прогнозувалося.
 
Найбільші втрати у другому кварталі відмічено у Португалії, чий ВВП знизився на 1,2%, на Кіпрі, де зафіксовано падіння в 0,8% і в Італії, що недорахувала 0,7% порівняно з попереднім звітним періодом. Цифри щодо Греції й Ірландії поки що недоступні.
 
Назвати те, що відбувається в європейській економіці, рецесією поки що не можна, оскільки формально під рецесією розуміється негативний приріст ВВП протягом двох кварталів поспіль. Разом з тим, прогнози на решту частину року не обіцяють нічого позитивного. Периферійні країни, що отримують фінансову допомогу ЄС і МВФ, - Греція, Іспанія, Італія, Кіпр і Португалія - вже давно переживають рецесію.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект