НОВИНИ

20.08.2012 | У Європі відновлюються переговори про порятунок євро
Джерело - Європейський простір, ВВС

Криза у зоні євро досягла критичної точки - про це йдеться у щорічному огляді європейської економіки від Міжнародного валютного фонду. У фонді радять європейським лідерам і надалі рухатися у напрямку більш тісного економічного та валютного союзу, аби подолати кризу та уникнути серйозних наслідків для всієї світової економіки.


Зокрема, у МВФ наголошують на терміновій потребі створення банківського союзу в рамках зони євро.


Водночас у самій єврозоні лунає дедалі більше застережень щодо майбутнього спільної європейської валюти.


Наприкінці минулого тижня про потребу вивчити можливість "цивілізованого розлучення" у зоні євро заявив фінський міністр закордонних справ Ерккі Туоміоя. Тепер про можливість виходу із єврозони заявляє і міністр фінансів Греції Яніс Стурнарас.


Грецький урядовець припускає, що така можливість може стати реальністю, якщо Греція не погодиться на додаткове скорочення бюджетних видатків, як того вимагає "трійка" кредиторів - МВФ, ЄС та Європейський центральний банк.


"Не варто себе дурити. Якщо ми не вдамося до заходів, яких вимагає "трійка", тоді наше перебування у єврозоні опиниться під загрозою", - заявив пан Стурнарас.


Представники ЄС, ЄЦБ та МВФ, що відвідали Грецію у липні, рекомендували подальші скорочення бюджетних витрат із 11,5 до 13,5 мільярдів євро. Очікується, що доповідь про висновки щодо економічної ситуації у Греції "трійка" кредиторів оприлюднить на початку вересня.


До того прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас має відвідати Париж та Берлін, аби спробувати переконати ключових європейських лідерів - президента Франції та канцлера Німеччини - у потребі подовжити час, відведений Греції на скорочення бюджетних видатків.


Після цього Франсуа Олланд та Ангела Меркель мають провести окрему зустріч.


"Трагедія для ЄС"


Тим часом останні статистичні дані свідчать про те, що Німеччина - найпотужніша європейська економіка та головний рятівник євро - починає відчувати наслідки кризи та падіння попиту на свої товари.


Як йдеться у доповіді міністерства фінансів Німеччини, головна причина - скорочення експорту до країн єврозони. Водночас у доповіді відзначається, що ситуація на ринку праці в країні поки що залишається стабільною.


Проте, як пише газета "Bild", при загальному скороченні бюджетних видатків, запланованому на 2013 рік, видатки на фінансування програм зайнятості та створення робочих місць будуть збільшені.


Наприкінці минулого тижня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що її країна підтримуватиме збереження євро, і що вона сама цілком розділяє наміри голови Європейського центробанку Маріо Драгі "докласти всіх зусиль" для цього.


Водночас прем'єр-міністр Італії Маріо Монті заявив, що Півдню та Півночі Європи варто подолати розбіжності заради порятунку євро, крах якого, за словами політика, стане "трагедією для Євросоюзу".


"Євро - це вершина європейської інтеграції. Для нас усіх його падіння обернеться трагедією, якщо керівники держав та урядів не зможуть знайти баланс у поглядах Півночі та Півдня", - заявив Маріо Монті.


Головна різниця у поглядах щодо подолання кризи євро полягає у тому, що держави Півночі ЄС на чолі з Німеччиною, наполягають на подальшому застосуванні політики жорсткої бюджетної економії, тоді як держави Півдня - Франція, Італія, Іспанія - вважають, що подальша економія лише стимулюватиме подальше уповільнення їхніх економік.


Джерело - http://eu.prostir.ua/news/254320.html


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект