НОВИНИ

21.08.2012 | "Південний потік" може пройти через Хорватію замість Угорщини
Джерело - УКРІНФОРМ

"Газпром" і хорватська компанія Plinacro домовилися про технічні деталі можливого транзитного маршруту газопроводу "Південний потік" через Хорватію замість Угорщини. Вартість ділянки оцінюється у 600 млн євро.



"Південний потік" може пройти через Хорватію замість Угорщини


 
Про це повідомила хорватська газета Jutarnji list з посиланням на інформоване джерело, що брало участь у переговорах з "Газпромом".
 
"Відведення від "Південного потоку", а також головна магістраль газопровідної системи із Сербії у Словенію може пройти територією Хорватії", - пише видання.
 
За даними джерела, російська сторона ухвалить рішення в найближчі 2 місяці, оскільки "Газпром" планує розпочати будівництво газопроводу в грудні цього року.
 
Відповідно до технічного плану, через Хорватію повинен пройти новий трубопровід довжиною 270 км і потужністю 30 млрд м3. У рік Хорватія споживає 3 млрд м3 газу.
 
Газопровід увійде у Хорватію із Сербії в районі містечка Сотин, пройде через Вуковар до Осиєки, а далі по існуючому газовому коридору в районі Мурсько-Средишче вийде на територію Словенії.
 
Місцевим споживачам газ надходитиме по ділянці, яка пройде через село Доні Міхоляц. До початку будівництва на паритетних засадах буде створено спільне підприємство "Південний потік - Хорватія", воно стане інвестором і керуючою компанією.
 
Вартість ділянки "Південного потоку" оцінюється у 600 млн євро, "Газпром" і Pinacro вкладуть по 300 млн євро. Проект окупиться за 15 років, далі Plinacro зароблятиме на транзиті по 24 млн євро щороку.
 
За даними "Московських новин", уряд Угорщини півроку тому назад ініціював передачу 50% у компанії South Stream Hungary від інвестбанку MFB до держкомпанії MVM. У квітні Олексій Міллер зустрічався з прем'єр-міністром Віктором Орбаном, але процедуру щодо передачі акцій так і не завершено, робота з підготовки ТЕО газопроводу не зрушилася з місця.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект