НОВИНИ

24.08.2012 | Прем'єр-міністр Греції: Ми можемо продати або здати в оренду вільні острови
Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас, якому на цьому тижні належить зробити заяву про перспективи економіки країни перед Парижем і Берліном, припустив, що його уряд міг би продати чи здати в оренду грецькі острови.


Це крок міг би допомогти реалізувати державний план з розпродажу активів, що дозволить Греції розраховувати на черговий транш міжнародної допомоги, передає Bloomberg.


В інтерв'ю газеті Le Monde Самарас повідомив, що незаселені грецькі острови могли б бути використані в якості джерела прибутку. "У тому разі, якщо це не буде загрожувати національній безпеці, деякі острови можуть мати комерційний потенціал. В даному разі ми не намагаємося позбутися островів, а перетворюємо невживані території в капітал, який може приносити прибуток за розумною ціною", - поділився планами голова грецького уряду.


Після вчорашньої зустрічі з прем'єр-міністром Люксембургу Жаном-Клодом Юнкером, який очолює групу міністрів фінансів єврозони, Самарас пообіцяв прискорити продаж державних активів і структурну реконструкцію, в тому числі змінити ситуацію на ринку праці. Греція не виконує поставлені перед нею завдання збільшити бюджетні доходи й урізати витрати. Протягом останніх двох років держава отримала кілька траншів міжнародної допомоги загальним обсягом в 240 млрд євро. Завтра на Самараса чекає зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель в Берліні, а ще через день він проведе переговори в Парижі з президентом Франції Франсуа Олландом.


Напередодні прем'єр-міністр Греції заявив німецькому виданню Bild, що його країні необхідно більше часу - "трохи більше повітря для дихання" - для реалізації змін в політиці, які допомогли б державі впоратися з борговими проблемами.


"Процес продажу державних активів повинен бути перезапущений. Я розумію, що приватизацію зараз проводити непросто через чутки про можливий вихід Греції з єврозони, які поширюються кожен день ", - заявив журналістам після зустрічі з Самарасом Жан-Клод Юнкер. Продаж державної землі є політично чутливим моментом для Греції. Пропозиція Єврокомісії, Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду про нарощування доходів бюджету за рахунок розпродажу активів викликало розкол у грецькому уряді - опозиція відвернулася від тодішнього прем'єр-міністра Георгіу Папандреу. Голова кабінету міністрів залишився без союзників, так як в 2011 році він обіцяв законодавцеві заборонити такі угоди. У 1996 році Греція і Туреччина ледве не розв'язали війну через суперечки про територіальну приналежність безлюдного острівця Іміа в Егейському морі.


Для того, щоб виконати покладені на себе зобов'язання, до 2020 року Греція має розпродати державних активів на 20 млрд доларів. Половина доходів буде отримана від продажу частки держави в компаніях, інша половина - від угод з нерухомістю. Наразі приватизація принесла Греції всього 1,8 млрд євро.


Нагадаємо вчора, 23 серпня канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд закликали Афіни виконувати свої зобов'язання по масштабним реформам всередині країни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект