НОВИНИ

31.03.2005 | Нові країни роблять Євросоюз динамічнішим — Баррозу
Джерело - ProEUROPA

Вступ в Європейський Союз нових держав стимулює розвиток об’єднання. Про це Президент Єврокомісії сказав в інтерв’ю програмі “Не завжди дипломатичні розмови” Януша Рейтера на першому каналі польського телебачення TVP1.



“Нові країни-члени впроваджують багато динамізму”, - сказав він.



Він зауважив, що коли в 1986 році до Євросоюзу вступали Іспанія, Португалія та Ірландія дехто в старих країнах об’єднання переживав через можливість засилля робочої сили з цих держав.



За словами Баррозу, побоювання виявилися необгрунтованими. Більше того, громадяни країн старих членів Євросоюзу активніше переїжджали в нові держави, ніж люди з нових країн в “стару” Європу.



Головний єврочиновник відзначив, що це сталося завдяки допомозі ЄС новим країнам, яка стимулювала розвиток економіки та структурним змінам в самих нових членах об’єднання.



Він також додав, що в кожній державі Євросоюзу є люди, котрі виступають за подальше реформування та розвиток об’єднання і ті, хто хоче все “законсервувати”.



На переконання Баррозу, потрібно підтримати перших та зосередитися на підвищенні конкурентоспроможності європейської економіки.



“Ми не живемо в 19 чи 20 сторіччі, а в двадцять першому – в епоху глобалізації та відкритих ринків, які вимушують бути готовими до більшої конкуренції з нашими партнерами та новими ринками, що починають розвиватися. Ми мусимо над цим працювати”, - відзначив він.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект